Tévétorrent

Love

  • Szabó Ádám
  • 2016. július 16.

Tévétorrent

Judd Apatow a 40 éves szűzzel és a Felkoppintvával lefektette a poszt-9/11-es amerikai vígjáték alapjait bromance-ostul, Pán Péter-effektusostul, mindenestül – azóta nagyjából évente bővíti filmográfiáját, néha íróként, néha producerként; ha beszáll a rendezésbe is, nagy eséllyel összehozza az adott év legjobb komédiáját.

A televíziózás sem áll tőle távol, innen indult, és egyre gyakrabban vissza is tér, megint csak változatos szerepkörökben. A Csajok az elmúlt évek egyik legnagyobb dobása volt, friss, eredeti és eszes – ezen a nyomvonalon halad legújabb sorozata is, ami nagyjából mindent tartalmaz, amit a komédiamágnástól megszokhattunk, de az iránymutatás helyett ezúttal inkább beáll a sorba. Néhány hullámzó színvonalú évad után a Csajok kissé megfáradt, a női véleményvezér szerepét pedig átvették a Broad City őrült hősei, akik ugyanúgy nem tudják, mitévők legyenek, de ők mindezt még le is szarják. Párkapcsolattal kacérkodó komédiák általános trendje ez manapság, a nagy Ő, az életre szóló szerelem, de még az átlagos egyéjszakás kaland is a múlté – egyik sem jelent megrázkódtatást, de még csak beszédtémát sem a szereplőknek. Emberek sodródnak a rendezett életükkel, amiben ők maguk mégsem lelik a rendet: van munka, ház, kocsi, barátok, esetenként szex is, valami mégis hiányzik. A Love párosa és hangvétele kísértetiesen emlékeztetnek a Netflix legutóbbi, a párkapcsolatot keresetlen hipszterséggel boncolgató sorozatára, a Masters of None-ra: minden, amit látunk, totál mindennapi, és mégis baromira szórakoztató.

Magyar felirat: catey – greka & markiboi

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.