Tévétorrent

Rendőrfogócska – Line of Duty

  • - borz -
  • 2014. augusztus 19.

Tévétorrent

Napjaink korrupt zsaruját senki nem hozza erősebben és árnyaltabban, mint Lennie James. A Low Winter Sun amerikai remake-jében a romlottság Csomolungmáját képviselő - az egyik bajtársa meggyilkolásától, a másik bemártásától sem visszariadó - főgonosznak is tud már-már rokonszenvet keltő emberi arcot adni.

A Line of Duty első évadában karizmatikus főfelügyelőt alakít, akiért tűzbe mennek a beosztottai, s a lábánál hevernek a sajtónak és a politikusoknak megfelelni akaró, eredménycentrikus rendőri vezetők.

A sorozat amúgy a belső ellenőrzés ügyeit pertraktálja, az eddigi két évad (még kettő készüléséről tudunk) öt, illetve hat epizódjában egy-egy nagy formátumú ellenféllel küzdenek meg a csoport kérlelhetetlen, ámbár emberi gyengeségektől távolról sem mentes tagjai, Hastings osztályvezető (Adrian Dunbar), a különleges erőktől kibukott Arnott nyomozó őrmester (Martin Compston) és Kate Fleming nyomozó (Vicky McClure). E szituáció pedig a leggyakorlottabb kriminézőt is súlyos dilemma elé állítja: lehetséges-e adott esetben a "jóknak" szurkolnunk, azoknak tehát, akiket minden korábbi találkozás alkalmával utálnunk kellett, s ezúttal is a romlottság számos elemével feldíszítve vezetnek elénk.

Az első - Lennie James, azaz DCI Tony Gates trófeájára törő - évadra sem lehetett túl sok rossz szavunk, de a második olyan erősen kezd, hogy a sokat próbált nézőnek is elakad a lélegzete. Három rendőr hal meg egy éjszakai rajtaütésben, az égési sérüléseket szenvedett védett tanú élete egy hajszálon függ, a kísérő kocsiban ülő nyomozó is megsebesül, de ő legalább kihallgatható állapotban van. A szálak a legmagasabb szintre látszanak vezetni.

S ha Gates főfelügyelő kemény dió volt, akkor mit mondjunk DI Lindsay Dentonról - Keely Hawes adja, őt többek közt az MI5 egyik főszereplőjeként ismerhetjük -, aki még nála is sokarcúbb, ha úgy tetszik, kétesebb figura: szinte az utolsó pillanatig nem dől el, hogy ártatlanul meghurcolt, lelkiismeretes zsaru, avagy súlyos szocio- és pszichopata, akinek jó néhány rendőrkolléga pályájának derékba törése és halála szárad a lelkén.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.

„Lövésük sincs róla”

Magyarországon nem az illegális kábítószerek okozzák a legnagyobb problémát a fiatalok körében. A hazai 16 évesek élen járnak az alkohol, a cigaretta és e-cigaretta kipróbálásában, és kilátástalannak érzett helyzetük miatt sokan a serkentők felé fordulnak.