Aki Rogánt repteti, annak reptér is jár

  • narancs.hu
  • 2017. augusztus 31.

Villámnarancs

false

A hvg.hu értesülése szerint a budaörsi reptér üzemeltetését „az a cég veszi át, amely ugyanazok tulajdonában van, mint a Rogánék helikopteres útját is intéző Fly-Coop”. A Magyar Repülő Szövetség kivonulásával igazán jó és befolyásos kezekbe kerül az ország második legnagyobb reptere, hiszen a családi cégcsoport nem csak Rogán Antalt, de Habony Árpádot is a kliensei között tudhatja. Az ilyen ismeretségek pedig alighanem nélkülözhetetlenek ma Magyarországon, ha valaki repteret szeretne magának.

Tegye fel a kezét, aki szeretne!

Persze a helyzet csak átmeneti, állítja az állami vagyonkezelő, a végleges üzemeltetésre pályázatot fognak kiírni.

Persze, persze. Nincs itt semmi látnivaló, mindenki repüljön tovább.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.