Debrecen fideszes polgármestere hisz a közoktatásban, de gyermekét a méregdrága helyi elitiskolába íratta

  • narancs.hu
  • 2019. szeptember 19.

Villámnarancs

A Debreceni Nemzetközi Iskola éves tandíja közel 3 millió forint.

Mint korábban mi is megírtuk, International School of Debrecen  vagyis Debreceni Nemzetközi Iskola néven Debrecen város és a Debreceni Egyetem együttesen alapítottak - szinte teljesen adófizetői pénzből - egy elit, angol-magyar tannyelvű magániskolát Debrecen-Pallagon.

false

 

Fotó: Facebook

A közel 4 milliárd forintból épült iskola a Mérce információi szerint „poroszos” oktatást mellőző, világra nyitott, az álhírek ellen is tudatosan nevelő oktatást kínál. Az Emberi Erőforrások Minisztériumától meg is kapta az engedélyt az International Baccalaureate (IB) rendszerű oklevelek kiadására, ami a gyakorlatban azt jelenti, elkerülhetik a Takaró Mihály által áramvonalasított új Nemzeti alaptanterv bevezetését is.

"Orbán Viktor közvetlen elitje tehát, az általa is nagy dérrel-dúrral beharangozott Modern Városok Programból (mert ez is az egyik közpénzforrás), olyan iskolát húz fel a gazdag debreceni és környékbeli csemetéknek, amelynek elsődleges célja az, hogy megóvja őket Takaró Mihálynak, a NER újabb, pozícióba emelt csóvás emberének tanügyi ámokfutásától" - írta a Mérce.

Mint azt a Népszava megírta, Papp László, Debrecen fideszes polgármestere "egyik gyermekét a közel hárommillió forintos éves tandíjat szedő Debreceni Nemzetközi Iskolába íratta be".

Mint írják, a debreceni polgármester a civishir.hu nevű helyi portálnak elismerte, hogy a hír igaz, egyszersmind leszögezte, hogy rendületlenül hisz a debreceni közoktatás sikerében, de ugyanígy hisz a nemzetközi iskoláéban is.

A Népszava ezzel kapcsolatos kérdéseire a városháza nem válaszolt, arra hivatkozva, hogy polgármester gyermekének taníttatása nem közügy. Papp László arra a kérdésre sem válaszolt, hogy rajta kívül milyen más önkormányzati vagy állami tisztségviselők íratták gyereküket a nemzetközi iskolába.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.