Egy szerény javaslat – Orbán Viktort a rendőrök nappalijába

  • narancs.hu
  • 2014. május 18.

Villámnarancs

Nos, lenne egy javaslatunk. Tegnap számoltunk be Nagy Kriszta Tereskova kiállításáról, aki most épp potom pénzért, 56 999 forintért árulja Orbán Viktorról készült képeit.

Azt írta a hvg.hu, hogy a Belügyminisztérium (BM) szerveinél, így a rendőrségen is egyre kevesebb pénzjutalmat osztanak. Akiknek a teljesítményét el akarják ismerni, mostanában főleg tárgyjutalomra számíthatnak: a szokásos dísztőr és díszkard mellett police feliratú karórára, illetve festményekre. Ez utóbbira a Belügyminisztérium közbeszerzés keretében 2010 és 2012 között évi nyolcmillió forintot költött. Ebből az összegből évi 114–126 festményre futotta. Idén eddig 2,5 millió forintért 37 festményt szereztek be. Átlagban egy festmény 70 ezer forintba került.

Nos, lenne egy javaslatunk. Tegnap számoltunk be Nagy Kriszta Tereskova kiállításáról, aki most épp potom pénzért, 56 999 forintért árulja Orbán Viktorról készült képeit. Az lenne csak a méltó ajándék! Ráadásul 70 ezernél kevesebből jön ki.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.