Fogást keres a Fidesz: Majtényi László immár a Soros-birodalom államfőjelöltje

  • narancs.hu
  • 2017. január 28.

Villámnarancs

Valaki már a pártharsonát is megfújta.

Úgy tűnik, a fideszes (habonyos) sajtómócsingoknak parancsba adták a napi karaktergyilkosságot. Most épp Majtényi Lászlót igyekeznek lejáratni a Magyar Időkben, ám azon kívül, hogy „Soros-birodalom államfőjelöltjeként” emlegetik, csak egy konkrétummal voltak képesek előállni, azzal, hogy Majtényi tavaly decemberben

egy körzeti televízió adásában, borzalom,

arról beszélt, hogy „alapvetően hasonló eszményeket vall” , mint Juhász Péter.

A cikkben szó van még arról is, hogy a „műsorba Juhász hívta meg régi ismeretségük okán, és mert példaképének tartja az egykori adatvédelmi biztost”, meg arról is 2014-ben együtt léptek fel a Milla rendezvényén.

A kitűnő szerző „Juhász rajongója Sorosék államfőjelöltjének” címet adta művének, ami azért a szokottan magas színvonalú pártsajtóban is kiugró teljesítmény.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.