Hosszú sunnyogás és maszatolás után hangoskodással vakarná le magáról a pedofilgyalázatot a Fidesz vezetése

  • narancs.hu
  • 2020. július 10.

Villámnarancs

Szegény Orbán már Kocsis Mátéval kénytelen versenyezni.

Szokottnak mondható pénteki rádiós szózatában (úgymond interjú) Magyarország miniszterelnöke arról értekezett ma, hogy ha a kormány szabhatta volna ki a volt perui magyar nagykövet büntetését, akkor az bizony ötször ennyit kapott volna.

Kocsis Máté a minap ugyancsak habzó szájjal fenyegette meg a pedofil képeket ipari léptékben gyűjtögető egykori kegyeltet azzal, hogy nem felejtik el neki a viselt dolgait.

Az elkövetkező napokban nyilván tömegével kapjuk a hasonló NER-es megnyilvánulásokat,

nem csodálkoznánk, ha még ma megszólalna Kósa Lajos és Rezsi Szilárd.

Deutschon tán már túl is vagyunk.

De nagyon sokáig nem volt ez így. Csak hát az elemi erejű társadalmi felháborodás, mely az ügyészség ügyeskedésének köszönhető ítéletet követte, addigi taktikájának teljes feladására késztette Orbánékat.

Mert emlékszünk jól, ha a hivatalos tájékoztatáson múlik, Magyarország egy vak hangot nem hall Kaleta disznóságairól. A méltán közfelháborodást keltő ítélet pedig a maga teljes orcátlanságban annak az ügyészségnek a műve, melynek azarca Orbán egyik fő kegyence, Polt Péter, a piszkos ügyek gondozója.

Ahogy a Kaleta-ügy és a kezelése pedig a maga teljes valójában a NER képmása.

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.