Hová áll a Pravda? – Kremlinológiai megfigyelések 3.

  • narancs.hu
  • 2014. november 5.

Villámnarancs

Sok izgalmas és mókás fordulatot vetít még előre, hogy a közismerten S. Lajos protezséjének tartott főhivatalnok a köztudottan S. Lajos érdekeltségének számító orgánumban vette fel a kommunikációs kesztyűt a kormánnyal.

A kitiltásról szóló, eddig nem cáfolt, és ezért is hihetőnek tűnő sztori a következő. Az adóhivatal, illetve annak bizonyos, és eddig a köz előtt ismeretlen munkatársai bizonyos amerikai vállalatoknak mentességet ígértek a jövőbeli áfacsalásaik firtatása alól, ha egy bizonyos összeget kamu tanulmányírás fejében egy bizonyos alapítványnak átutalnak. (Mintegy meginvitálta őket a védett adócsalói körbe, ami, hát, elég szokatlan gesztus pont egy adóhivataltól.)

false

 

Fotó: Németh Dániel

Ez a bizonyos alapítvány az O. Viktor–S. Lajos-meccsben nem S. Lajos szövetségese. Enyhén szólva. Inkább a kormányfőé.

Az Orbán–Simicska-meccs pillanatnyi állása tehát a következő.

Az adóhivatal vezetőjét, S. Lajos emberét az amerikaiak leveszik a pályáról azért, mert az általa vezetett adóhivatal S. Lajos per pillanat első számú ellensége (a bizonyos alapítvány) számára gyűjtött pénzt. Ez igazán hülye helyzet: nemhogy más, de a legnagyobb ellenségem helyett vinni el a balhét.

Csak felvetjük: Vida Ildikó személyes érintettsége ebben az ügyletben nem okvetlenül szükséges a kitiltáshoz. A kitiltás utolérhette éppenséggel beosztottjai görbe dolgai miatt is, a vezetői felelősség alapján.

Vida Ildikó bizonyára ezért ragaszkodik a Nemzet-interjúban ahhoz, hogy a saját szervezetében ő maga tárja fel az amerikaiak által felfedezett visszaélést. És találja meg a… kit is?

Izgalommal várjuk a vizsgálat eredményeit a Magyar Nemzetben! A facsimilének külön örülnénk!

 

(Képünk Sárváron készült szeptemberben – további szívderítő fotók itt. Bal szélen Liszkay Gábor, a Magyar Nemzet igazgató-főszerkesztője. Balról a második Csermely Péter, a Magyar Nemzet főszerkesztő-helyettese, a nevezetes Vida Ildikó-interjú szerzője. Jobb szélen S. Lajos magyar állampolgár.)

Mai kremlinológiai sorozatunk első és második része itt és itt olvasható.

Figyelmébe ajánljuk

Eldobott aggyal

  • - ts -

A kortárs nagypolitika, adott esetben a kormányzás sűrű kulisszái mögött játszódó filmek, tévésorozatok döntő többsége olyan, mint a sci-fi, dolgozzék bármennyi és bármilyen hiteles forrásból.

Nemes vadak

Jason Momoa és Thomas Pa‘a Sibbett szerelemprojektje a négy hawaii királyság (O‘ahu, Maui, Kaua‘i és Hawai‘i) egyesítését énekli meg a 18. században.

Kezdjetek el élni

A művészetben az aktív eutanázia (asszisztált öngyilkosság) témaköre esetében ritkán sikerül túljutni egyfajta ájtatosságon és a szokványos „megteszem – ne tedd meg” dramaturgián.

A tudat paradoxona

  • Domsa Zsófia

Egy újabb dózis a sorozat eddigi függőinek. Ráadásul bőven lesz még utánpótlás, mivel egyelőre nem úgy tűnik, mintha a tucatnyi egymással érintőlegesen találkozó, egymást kiegészítő vagy egymásnak éppen ellentmondó történetből álló regényfolyam a végéhez közelítene: Norvégiában idén ősszel az eredetileg ötrészesre tervezett sorozat hatodik kötete jelenik meg.