Kiterjesztés, beterjesztés, éhező gyerekek – Most bezzeg lapít Selmeczi Gabriella

  • narancs.hu
  • 2014. december 18.

Villámnarancs

„Ingyen ehetnek a magyar gyerekek” – hágott a Demagóg-középhegység csúcsaira Selmeczi Gabriella a múlt héten. Mit mond most, amikor a frakciója leszavazta a gyerekétkeztetésre tett javaslatot?

Nincs egy hete sem, hogy megírtuk: a Magyar Nemzet olvasóival Selmeczi Gabriella nemcsak azt az örömteli hírt osztotta meg, hogy csökkent a gyermekszegénység Magyarországon, de azt is, hogy „még sok a tennivaló ezen a területen”, és „megengedhetetlen, hogy egyetlen magyar gyermek is éhezzen”. „A nagy kérdés az, hogy mit eszik a gyerek hétvégén, az ünnepek idején és az iskolai szünetekben. Ennek megoldására négyszázmillió forinttal emeltük meg a nyári gyermekétkeztetés jövő évi keretét, és 5,5 milliárd forinttal többet különítettünk el a tanév közbeni étkezés finanszírozására” – mondta büszkén és magabiztosan Selmeczi. Amúgy a Magyar Nemzet interjújának ez volt a címe: „Ingyen ehetnek a magyar gyerekek”.

Kéne kaja, mi?

Kéne kaja, mi?

Fotó: MTI

Lófaszt ehetnek ingyen. Szabó Timea (PM) tegnapi közleményéből kiderül, hogy leszavazta a fideszes többség a téli szünidei gyermekétkeztetésről szóló módosítót. „Az Országgyűlés költségvetési bizottságának ülésén a kormánypárti képviselők minden indoklás nélkül lesöpörték a PM 16 napos téli szünetre vonatkozó gyermekétkeztetési javaslatát, így idén több százezer gyermek maradhat meleg étel nélkül a karácsonyi időszakban. A Fidesz mindeközben a héten újabb 4 milliárd forintot csoportosított át stadionépítésre.”

Hogy ehhez Selmeczinek nincs egy szava? De hogyan is lenne neki erre ideje, amikor mindjárt itt a karácsony, előtte a bevásárlás, a sütés-főzés?

Figyelmébe ajánljuk

Köszönjük meg a Fidesznek a sok-sok leleplezést!

A Fidesz számára úgy kell a titkos terveket szövő ellenség leleplezése, mint a levegő: egyszerre mutat rá az ellenség vélt szándékaira, és tereli el a figyelmet önmaga alkalmatlanságáról. De hogyan lehet leleplezni hetente valamit, amit már mindenki tud? Hányféle leleplezés van? És hogy jön ide a konyhában ügyködő Magyar Péter? Ezt fejtettük meg.

Nemcsak költségvetési biztost, hanem ÁSZ-vizsgálatot és büntetést is kapott Orosháza

Nincs elég baja Békés megye egykor virágzó ipari centrumának, Orosházának, amhova nemrégiben költségvetési biztost neveztek ki. Állami számvevőszéki vizsgálat is folyik az önkormányzatnál, a korábbi fideszes vezetés miatt súlyos visszafizetési kötelezettségek terhelik, ráadásul kormánypárti településekkel ellentétben egyelőre nem kap pótlólagos forrásokat a működésére.

Tej

Némi hajnali bevezetés után egy erősen szimbolikus képpel indul a film. Tejet mér egy asszonykéz egyre idősebb gyerekei csupraiba. A kezek egyre nagyobbak, és egyre feljebb tartják a változatlan méretű csuprokat. Aztán szótlanul reggelizik a család. Nyolc gyerek, húsztól egyévesig.

Dal a korbácsolásról

„Elégedetlen vagy a családoddal? (…) Rendelj NUKLEÁRIS CSALÁDOT az EMU-ról! Hagyományos értékek! Az apa férfi, az anya nő! Háromtól húsz gyerme­kig bővíthető, szja-mentesség, vidéki csok! Bővített csomagunkban: nagymama a vármegyében! Emelt díjas ajánlatunk: főállású anya és informatikus apa – hűséges társ, szenvedélye a család!”

Sötét és szenvedélyes séta

Volt már korábban egy emlékezetes sétálószínházi előadása az Anyaszínháznak az RS9-ben: a Budapest fölött az ég. Ott az indokolta a mozgást, hogy a történet a város különböző pontjain játszódik. Itt a vár hét titkot rejtő terme kínálja magát a vándorláshoz. Az RS9 helyszínei, a boltozatos pincehelyiségek, az odavezető meredek lépcső, ez a föld alatti világ hangulatában nagyon is illik a darabhoz.

Egymásra rajzolt képek

A kiállított „anyag első pillantásra annyira egységes, hogy akár egy művész alkotásának is tűnhet” – állítja Erhardt Miklós a kiállítást megnyitó szövegében. Ezt csak megerősíti a képcímkék hiánya; Széll Ádám (1995) és Ciprian Mureșan (1977) művei valóban rezonálnak egymásra.