Kövér László agymenéseit maga a Fidesz-vezérkar cáfolta - egy kivételével

  • narancs.hu
  • 2019. november 14.

Villámnarancs

Egyedül az Egri Csillagok ügyében értett egyet a kormány a Fidesz szellemi vezérével.

Kövér László "hülyeségek a fékek" beszédének hat állításából ötöt visszautasított a kormány - írja a 444.

Mint emlékezetes, az Országgyűlés elnöke október 22-én a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tágította az egybegyűltek tudatát, olyan szövegekkel például mint a következő: „A fékek és egyensúlyok rendszere, én nem tudom, önök mit tanulnak, de az egy hülyeség, azt felejtsék el, annak semmi köze se jogállamhoz, se demokráciához (...) az a baj, hogy egyesek komolyan veszik, hogy fékezni kell a demokratikus akaratkinyilvánítás eredményeképpen létrejött kormányt. És úgy gondolják, hogy az a demokrácia, ha a küllők közé állandóan bedugják a botot."

false

Tóth Bertalan, az MSZP elnöke arra volt kíváncsi, egyetért-e a kormány Kövér itt elhangzott aranyköpéseivel, ezért azokat kérdésekként küldte el a kormány miniszterienek - írja a 444.

S mint kiderült, a kormány a hat kövéri megállapításból csak azzal ért egyet, hogy az Egri csillagokban is megjelenő XVI. századi iszlám hódító háborúkat azonosítani lehet napjaink menekültügyével. Ezt Rétvári Bence válaszolta Tóth Bertalan erre vonatkozó kérdésére.

Ám öt másik kérdésben a kormány ellentétes álláspontot képvisel Kövér László vízióival szemben. Mert ellentétben azzal, amit a házelnök a hallgatósága előtt kinyilatkoztatott

a kormány hajlamos jogállamnak tekinteni Finnországot

szükség van a fékekre és ellensúlyokra

nem hülyeség a hatalommegosztás, sőt az oktatási- és véleménynyilvánítási szabadság sem

a mobiltelefonok nem minősülnek tömegpusztító fegyvereknek

a sajtó és a véleménynyilvánítás szabadságát pedig  nem korlátozni, hanem garantálni kell - válaszolták a megkérdezettek.

De vajon mit lép erre Kövér László, hogy a sajátjai ilyen csúnyán megcáfolták?

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.