Kövér László karácsony óta tartó verbális ámokfutásának soros állomásán már saját lányairól beszél

  • narancs.hu
  • 2016. január 2.

Villámnarancs

Ha tegnap valaki az Echo tévére kapcsolt azt hihette, hogy a szilveszter még nem ért véget.

„Nem akarunk genderörületet ... Szeretnénk, ha lányaink az önmegvalósítás legmagasabb minőségének azt tartanák, ha unokákat szülhetnének nekünk” – mondta Kövér híres beszédében, a Fidesz-kongresszuson, ám több mint két hét elteltével Bayer Zsolt mikrofonja előtt már árnyalta mondandóját. (Kövér egyéb, Csurka István szavait idéző magvas gondolatairól itt írt a Narancsblog.)

„A saját lányainkról beszéltem, tehát még olyan distinkciókat is megtettem, ami azt szolgálta volna, hogy ezt még véletlenül sem értelmezhessék úgy … Én elsősorban azt kértem a saját lányaimtól, hogy hadd legyünk ugyanolyan boldogok nagyapaként meg nagyanyaként, mint a mi szüleink, nagyszüleink voltak annak idején.”

Ez most komoly? Tényleg az otthoni problémáit vitte a nyilvánosság elé, a privát óhaját fogalmazta meg ország-világ előtt? Ugyan, dehogy komoly. Kövér doktor csak mondott valamit, s neki ugyebár a családi dolgai is azonnal, lelkifurdalás nélkül politikai aprópénzre válthatók. Most pedig az az ő személyes politikai célja, hogy a kongresszusi beszéde nyomán róla kialakult középkori bunkó képét a nemzet fogyatkozásáért aggódó felelős férfiú portréjává gyúrja át. Persze feleslegesen, hisz hívei épp azt szeretik benne.

Az idézett kijelentés 6.12-től:

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.