Kövér László már nem ordibált, csak csendesen motyogta maga elé: kitiltom, kitiltom, ezt is kitiltom

  • narancs.hu
  • 2016. november 27.

Villámnarancs

De nézhetjük az esetet úgy is, mint a nyilvánosság szisztematikus felszámolását.

Ma reggel megint sikerült arra ébrednünk, hogy Kövér László ismét kitiltott valakit a parlamentből. Talán azért, mert nem volt rajta sapka, de inkább azért, mert egy ellenzéki párt szóvivőjeként ki merte nyitni a száját.

Gréczy Zsolt (DK) kitiltását az teszi… nos, némiképp patologikussá, hogy nevezettnek épp most járt le az április óta tartó előző kitiltása. Az okokról így számol be honlapján a párt: „Korábban az volt az általános szabály, hogy nem országgyűlési képviselők csak az Országgyűlés sajtótermében nem tarthattak sajtótájékoztatót, a kék társalgóban azonban igen. Arról, hogy ez a szabály megváltozott volna, sem a DK, sem Gréczy Zsolt nem kapott tájékoztatást, sőt egyszer sem figyelmeztettek minket a kék társalgóban tartott sajtótájékoztatók után.”

Beszámolója címében felteszi a kérdést a DK: mitől fél így házelnök úr?

Kézenfekvő válasz lenne, ha azt mondanánk, hogy a nyilvánosságtól, attól, hogy hátha kiderül valami… Végtére is Kövér dr. rendszerint újságírókat szokott kitiltani, legutóbb tán a 444 munkatársait, s a maga módján Gréczy is sajtómunkás.

De a válasz valójában mégis az, hogy a házelnök úr épp azért csinálja ezt, mert nem fél semmitől. Abban a hitben él, hogy bármit megtehet, ami tetszik neki. S neki ez tetszik: kitiltani, kitiltani, kitiltani… Lássa meg mindenki, hogy itt én vagyok a főnök, a főnök, itt én vagyok a főnök. Legalább itt.

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.