A tegnapi volt Orbán Viktor és több fideszes csúcspolitikus legszomorúbb estéje

  • narancs.hu
  • 2017. május 28.

Villámnarancs

Kapott egy új stadiont az MTK, erre nem kiestek az élvonalból! De Orbán egyik kedvenc csapata is elvérzett, és Kubatovék sem örülhettek. Mi lesz itt?

Tegnap véget ért a magyar labdarúgó-bajnokság, amely a "legvégsőkig tartogatott izgalmakat". A fociba ölt százmilliárdok létjogosultsága már önmagában megkérdőjelezhető, látva a totális érdektelenséget és a silány színvonalat, de a bajnokcsapat kiléte is azt mutatja, nem minden a pénz, ugyanis a Honvéd lett az idei első, ahova se sok pénz, se új stadion nem figyelt be.

A szombati utolsó fordulóból a fideszes politikusok csapatai jöttek ki a legrosszabbul. Az még hagyján, hogy Orbán Viktor egyik kedvence, a Videoton csak a második lett, és a Kubatov Gábor által vezetett Ferencváros a negyedik helyre szorult, de Deutsch MTK-ja ki is esett az élvonalból. A budapesti klub úgy mehet a másodosztályba, hogy ebben a bajnoki idényben kapott egy vadi új, és azóta is totálisan kihasználatlan stadiont. Deutsch Tamás klubelnök így a következő idényben üldögélhet a jó kis másodosztályú meccseken, nem is lesz izgalmasabb egy remek MTK-Csákvár összecsapásnál.

Sarokban

A nyitómeccsen még voltak

Fotó: Sióréti Gábor

S még itt van egy érdekes adalék az MTK kieséséhez: az új stadion költsége 7,5 milliárd forint volt, 5014-en férnének be, ha lenne valaha is annyi néző, székenként mintegy 1,5 millió forintba került az egész. Megérte! Mint ahogy a Fradiba és a Videotonba is tolni a milliárdokat. Nem baj, jövőre még több pénz lesz, mert nagy szükség lesz egy fideszes sikerélményre.

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.