A Sziget egyik legnagyobb, Iggy Pop fellépésével összemérhető durranása az orosz energiarobbanás koncertje volt. Zenéjüket a punk-ska kifejezéssel szokás leírni, de ehhez azért még az "elvetemült" jelző is hozzákívánkozik, ha meg akarunk ragadni valamit a sodró élmény lényegéből, amely kíméletlenül szétgyalulta a tömegesen megjelent nézők lelkét. Ha valamikor, hát ezen a koncerten igazán sajnálhattuk, hogy nem tudunk oroszul. Így ugyanis kénytelenek voltunk kitérni az intellektuális támadás elől, amelyet állítólag a költői szintre cizellált, töménnyé párolt alpári beszéd segítségével intéznek hallgatóságuk ellen Szergej Snurov énekes féktelen vezényletével. Csak hírből tudjuk, hogy a Leningrád-dalok egyszerű, ironikus, vagy inkább gonoszkodóan szarkasztikus bökversek, amelyeknek hol az emberi hülység, az élet képtelen ostobaságai a céltáblái, hol pe-dig egyszerűen - bár van egy olyan sejtésünk, hogy ekkor is inkább kiforgatott értelemben - a mindennapok szűkösen napocskás oldalairól szólnak, mint kúrás, ivás és társaik. Nem hiába lengett az orosz mellett ukrán és lengyel zászló is a tömegben, a szlávok szemlátomást nagyon is értették az üzenetet, és féktelen tombolással továbbították. De az igazi őrület a színpadon zajlott - és most nem is elsősorban a látványelemként középre alkalmazott, egy széken terpeszkedő és láncdohányzó, fel-fel-tápászkodó és veszedelmesen az eléje tartott mikrofonba hörgő monstruózus figurára gondolok, hanem a tizennégy tagú zenekar egészére, melynek tagjai szintén erősen dohányoztak, emellett söröztek, szökelltek és rohangáltak, mindazonáltal hibátlan precizitással léptek be hangszereikkel a megfelelő pillanatban. És a felülmúlhatatlan hatás titka végül is ez: magának a zenélésnek a minőségi felső foka, plusz a sem testi, sem lelki fáradtságot nem ismerő, nyersen őszinte szenvedély, amely oly ritkán tapasztalható a mai rockzenében.
Figyelmébe ajánljuk
A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten
2045: Ukrajna csatlakozik az EU-hoz, Európa nemzetközi nagyhatalommá válik
Képzeljük el, hogy 2045-ben Ukrajna elfoglalja helyét az addigra jelentősen átalakult Európa közösségében, és az Európai Unió teljes jogú tagja lesz. Szerzőnk innen visszatekintve meséli el, 2025-től hogy jutottunk idáig. Egy elvben lehetséges, és főleg Európa számára meglehetősen optimista forgatókönyv.
Óriási siker Szlovákiában a 90-es évek hírhedt maffiafőnökéról szóló film második része
Mikuláš Černák történetének első epizódja, a Miki után a folytatás is megtölti a mozikat: a Černák minden idők legsikeresebb filmje lett északi szomszédunknál.
A felcsúti gyerek lehetetlen küldetése
Kitalálta a Belügyminisztérium: lehet kötelező az is, ami önkéntes
A tanodák – ahová önként mennek a gyerekek – szeptembertől kötelesek megadott számú középiskolás fejlesztőfoglalkozását is végezni.
A számok csapdája - benyújtották a 2026-os költségvetési törvényt
Eddig is jó volt minden, de most már aztán végképp az lesz – hirdeti a 2026-os költségvetés tervezete. Családok, nyugdíjasok, harcba! De nem úgy, mert békét hirdetünk, amúgy kövér védelmi kiadással.
Robert F. Prevost személyében először választottak amerikai pápát
Mindent Gyurcsány sem bír ki
Nulladik fázis, avagy kimondani végre, hogy mi veszélyezteti a magyarok biztonságát
Hurrá, itt a gyár!
Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.
Profán papnők
Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügynökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.