David Beckham Focisuli (könyv)

  • - tévésmaci -
  • 2008. július 3.

Zene

Emlékszem egy könyvre, németül volt, de tele képpel, Günther Netzer kalandos élete és váratlan visszatérése a végtelen hómezőkről vagy kicsit más volt a címe. Abban volt egy beszámozott képsorozat: a főszereplő becsavar egy szögletet - nem éles körülmények között, meccsen, csak úgy: a könyv kedvéért, bár beöltözve (a Gladbach zöld-fekete sávos fehér dresszébe).

David Beckham Focisuli Emlékszem egy könyvre, németül volt, de tele képpel, Günther Netzer kalandos élete és váratlan visszatérése a végtelen hómezõkrõl vagy kicsit más volt a címe. Abban volt egy beszámozott képsorozat: a fõszereplõ becsavar egy szögletet - nem éles körülmények között, meccsen, csak úgy: a könyv kedvéért, bár beöltözve (a Gladbach zöld-fekete sávos fehér dresszébe). Mit csináltunk? "rákig gyakoroltuk (pedig azt is próbálhattuk volna, milyen szivarozva Eb-gyõzelmet ünnepelni). Ebben a könyvben száz ilyen van, Cruyff híres cselétõl Beckham híres szabadrúgásáig, inkább kétszáz - ahogy mondani szokták: képekkel gazdagon illusztrálva. A százhatvan oldal nyilvánvalóan a labdarúgással (és esetleg az olvasással) frissen barátkozó populációt célozza, lehet, hogy inkább az õ elalvás elõtti állapotjában, mintsem tréning közben. Nem csupán a futball huncutságaival nyílik mód megismerkedni a serdületlen néposztályoknak, elmélyülhetnek a kedvenc pályájának sûrû fordulatai közt, s ugyancsak nélkülözhetetlen információkat szerezhetnek a The David Beckham Academy felépítésérõl, mûködésérõl, telefonszámáról. Mindezt némileg keresett közvetlenséggel, egyes szám elsõ személyben - szemtõl szemben. Oh, ki ne tudná, biznisz ez a javából, s épp a legnagyobb érdekérvényesítõ erõvel bíró közönség van megcélozva benne - felmerül: nettó tutiramenészet. Hiába merül föl, mert végsõ soron harmadlagos. Hisz focizni elalvás elõtt is jó, és holnap, suli után ott a pálya (a falábúaknak, az esti Beckhameknek is).

- tévésmaci -

Fordította: Csatári Ferenc. Partvonal Kiadó, 2008, 160 oldal, 3990 Ft

*****

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.