Elhunyt Meat Loaf

  • MTI/narancs.hu
  • 2022. január 21.

Zene

A rockénekes, színész 74 éves volt.

Csütörtökön éjjel meghalt Meat Loaf, az énekes halálhírét a család felhatalmazásából ügynöke, Michael Greene hozta nyilvánossságra a Deadline portálon.

Meat Loaf énekesként tizenkét stúdióalbumot készített (az utolsó 2016-ban jött ki), ezek világszerte több mint százmillió példányban fogytak. Egyik legnagyobb slágere, az I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That), amely az amerikai és a brit kislemezlistát egyaránt vezette és Grammy-díjat hozott Meat Loaf-nak. Legismertebb szerepét a Rocky Horror Picture Show című zenés mozifilmben játszotta, de szerepelt a kultfilmmé vált Harcosok klubjában is. 

A zenész Marvin Lee Aday néven született Dallasban, 1947-ben. Pályáját először még színészként, iskolai musicalelőadásokban kezdte, zenei karrierjének első lépése pedig akkor történt, amikor Los Angelesbe költözve létrehozta a Meat Loaf Soul zenekart.

Legnagyobb sikerét debütáló albumával, az 1977-ben megjelent Bat Out of Hell-lel érte el, amely 14 milliós eladásával minden idők egyik legkelendőbb amerikai lemeze lett és tíz éven (522 héten) át szerepelt a brit albumlistán. A korongon olyan nagy slágerek szerepeltek, mint a Two of Three Ain't Bad és a Paradise by the Dashboard Light - mindkettő a Top 40-ig jutott a Billboard listáján.

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Móricka evangéliuma

Semmi nem áll távolabb a keresztény szellemiségtől, mint a magas áhítatossági kvóciensű elmélkedések magáról a Történetről, de talán egyetlen kifejezésforma sem produkált annyi fércművet, mint a film.

Rap-szódia

Misztikus hangulat, a forgószínpadon egy kettéhasított vár, eleve ferde elemekkel, amelyek épp eldőlni készülnek. A látvány (díszlet: Horesnyi Balázs) rögtön megteremti az alapérzetet: minden szétesni látszik Veronában a két család viszálya miatt. Egy cseppnyi költőiség még így is kerül mindennek a tetejébe: égi jelenségként érkezik Júlia ágya, ahol újdonsült férjével, Rómeóval elhálhatják a nászéjszakát.

Szegvár, retúr

Még előző kötetében, a Lányos apában írta Grecsó Krisztián, hogy két évtizede az édes­apjáról szeretne írni. „Gyakoroltam, készültem, megbocsátottam, fejlődtem, aztán felejtettem, kidobtam mindent, gyűlöltem, visszaestem.”

Vissza a kenguruhoz

„Mi az a gondolati, szemléleti újdonság, amely a csalogató, modern kísérőzenén, a színes képeken, a megvalósult filmben átsugárzik? Sajnos nem több, mint hogy a Levi’s vagy a Lee Cooper márkájú farmerdzseki alatt is doboghat becsületes munkásszív” – írták találóan A kenguru című filmről 1976-os bemutatója után a Filmvilágban.

Tájékozódunk

Egy héttel azután, hogy az Egyesült Államok pénzügyminisztériumának illetékes szerve szankciós listára tette Rogán Antalt a magyarországi rendszerszintű korrupcióban betöltött szerepe miatt, összeült az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága.

A harmadik köztársaság kapujában

Száz napot kellett várnia a kormányalakítási felkérésre a pártvezető Herbert Kicklnek, noha az Osztrák Szabadságpárt az élen végzett a tavaly szeptemberi választáson. Az államelnök Alexander Van der Bellen mindent megtett, mégsem tudta elkerülni a szélsőjobboldal kormányba hívását.

Elveszett eszmények

  • Bretter Zoltán
Tudtuk, nem tudtuk, az elmúlt több mint kétszáz évben a következő gondolat szabta meg életünket: „A felvilágosodás az ember kilábalása maga okozta kiskorúságából. Kiskorúság az arra való képtelenség, hogy valaki mások vezetése nélkül gondolkodjék."

Nem lehetetlen lekerülni az amerikai szankciós listáról, de bajos lesz a Rogán elleni szankció visszavonatása

Egy nappal azután, hogy az Egyesült Államok szank­ciós listára helyezte Rogán Antalt, a Miniszterelnöki Kabinetiroda miniszterét, a magyar kormány sajtója „David Pressman kicsinyes bosszújaként” igyekezett beállítani a történteket. Lázár János miniszter egye­nesen megfenyegette a nagykövetet: a későbbiekben „kerülje el ezt az országot”.