Lemez

Ringo Starr: What’s My Name

  • - legát -
  • 2019. december 14.

Zene

Sosem tudjuk meg, hogy a Beatles feloszlását követően képességei miatt nem kapkodtak-e más zenekarok Ringo Starr után, vagy ő maga döntött-e úgy, hogy dobolás helyett inkább afféle „nemzetközi jó fejként” folytatja karrierjét. A világ legismertebb dobosa minden­esetre a hetvenes évektől hanyagolta a bőröket, inkább partikra járt (1972-ben még Budapestre is eljutott Liz Taylor születésnapi bulijára), filmet forgatott, és ha azt is megunta, kiadott egy lemezt. Igaz ugyan, hogy korábban néhány Beat­les-számot is elénekelt (a legismertebb a With a Little Help from My Friends és a Yellow Submarine), de akkor még ő sem gondolhatta komolyan, hogy a következő 50 évben elsősorban énekesként fogja eladni magát. Pedig így történt, sőt, úgy tűnik, hogy képtelen leállni az 1970-es Sentimental Journey című első lemeze óta. A most megjelent What’s My Name immár a huszadik szólóalbuma, és a lassan 80 éves Starr természetesen ezzel sem fogja megváltani a világot.
A Grow Old with Me című Lennon-számot a szerző állítólag eleve Ringónak szánta, további érdekességként pedig meghallgathatjuk a Bradford–Gordy páros Money című örökzöldjét is, amelyet a Beatles is eljátszott (1963-ban Lennon énekelte), és ezzel véget is érnek az említésre méltó elemek. Hiába vannak ugyanis a közreműködők között olyan virtuóz gitárosok, mint Edgar Winter vagy Steve Lukather, a What’s My Name túlnyomórészt teljesen érdektelen pop-rock közhelyekből áll, olyan dalokból, amelyeket azonnal elfelejtünk.

Universal Music Enterprises, 2019

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Huszein imám mártíromsága

Az Izrael és Irán között lezajlott tizenkét napos háború újra rádöbbentette a régió népeit: új közel-keleti hatalmi rend van kialakulóban. Az egyre élesebben körvonalazódó kép azonban egyre többeket tölt el félelemmel.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.