Suzanne Vega: Nagyon is flörtölő volt a hangvétel

  • narancs.hu
  • 2018. október 25.

Zene

Így flörtölt vele Leonard Cohen, így nem kap ingyenkávét a Tom’s Dinerben. Viszont november 11-én nálunk lép fel. Interjú a friss Narancsban!

Ma megjelent lapszámunkban a hamarosan Budapesten koncertező Suzanne Vegával olvashatnak interjút. A nagyszerű énekesnő a flörtölő Leonard Cohenről, a rajongó Britney Spearsről, New York legmagányosabb helyeiről és természetesen a nagyon is létező Tom’s Dinerről is mesélt. Az interjút Köves Gábor készítette. Ízelítő:

false

Magyar Narancs: A Solitude Standingen szereplő Tom’s Diner az egyik legismertebb dala. Kötelező beszélnünk a címadó helyről; az étterem valóban létezik, Tom’s Restaurant néven üzemel a Broadway és a 112. utca sarkán. Gondolom, hálásak voltak, hogy megörökítette őket az örökkévalóságnak.

Suzanne Vega: Annyira azért nem voltak oda. Sokkal inkább hálásak voltak azért a hírnévért, amit a Seinfeld című tévésorozatnak köszönhetnek (a világhírű sitcomban Monk’s Café néven szerepelt – a szerk.). Visszajárok néha, főleg akkor, ha egy-egy médiaszereplés megkívánja. A hálájuk mértékét jól jelzi, hogy bár fel vagyok tüntetve az étlapjukon, de sikerült rosszul leírni a nevemet. Nem jár ingyenkávé, nem jár ingyen semmi. Egy-két ráncfelvarráson biztosan átesett a hely az évek során, de a hely szelleme mit sem változott.

(…)

MN: Lou Reedet már említette; a másik zenész, akit emlegetni szokott, ha az inspirációiról kérdezik, Leonard Cohen. Egyszer készített egy hosszú interjút is Cohennel…

SV: Majdnem így volt, csak épp fordítva, az interjút ő készítette velem. Abban az időben elég gyakran találkoztunk, eljártam a fellépéseire, szerepeltünk közös fotózásokon is. Az ötlet az volt, hogy Leonard Cohen az új lemezemről fog kérdezgetni. Mondanom sem kell, le voltam nyűgözve.

(…)

MN: Az interjú hangneme egy ponton túl mintha a flörtölésre hasonlítana. Vagy ezt csak én képzelem bele?

SV: Ezt csakis megerősíteni tudom. Nagyon is flörtölő volt a hangvétel. Őszintén szólva, ez rá mindig is jellemző volt.

 

A teljes interjú a friss Narancsban olvasható!

Figyelmébe ajánljuk

An American Hero

  • - ts -

Az idén kicsit megbicsaklott Bruce Spring­steen és az E Street Band nagyszabású világ körüli turnéja; pont a hozzánk legközelebb eső szakasz esett ki, elmaradt másik három mellett a prágai koncert is. 2025 júniusában térnek majd vissza, hogy pótolják a koncerteket.

A big band mint titkos társaság

A neves fiatal zenekarvezetők közül Darcy James Argue-t érte az a megtiszteltetés, hogy a hr-Bigband, vagyis a Frankfurtban működő tartományi rádiós nagyzenekar rezidens zeneszerzője legyen. (Ez az a német együttes, amelynek Tony Lakatos volt az egyik szaxofonos szólistája 1993 és 2020 között.)

Magányos várakozás

A Ladó Galéria korábbi kiállításán a macs­káknak volt kitüntetett szerepük, most pedig – a véletlenek furcsa találkozása miatt – egy speciális, kissé agárszerű kutya a főszereplő. De egyik kiállítás sem a „kis kedvencekről” szól, hanem magáról a művészetről.

Lehet más az olimpia

Azon túl, hogy szép eredmények és megható pillanatok sorjáznak a szemünk előtt, afféle hülyeségmágnesként is jól funkcionál a párizsi olimpia. A megnyitóra, amely amúgy csak egy játékos mókázás volt, gyorsan ráharaptak a kultúrharc önkéntesei Donald Trumptól a Vatikánon át a Megafon véleményzsoldosaiig. De hát, ha nincs humorérzék, akkor nincs és kész, ezen nem nagyon lehet segíteni.

Kozmikus hétköznapok

  • Domsa Zsófia

Az ötkötetesre tervezett regénysorozat második részét sokan abban a reményben veszik kezükbe, hogy az első kötet, a Hajnalcsillag nyugtalanító eseményeiről, az égen megjelenő idegen égitestről, a feltámadó halottakról, a különösen viselkedő állatokról, a halál kapui­nak feltárulásáról, és főleg a szereplők további sorsáról olvassanak. 

Az irigység írta ki a kánonból

Játsszunk el a gondolattal: 1936-ban egy Földes József nevű magyar író megnyer egy nemzetközi regénypályázatot. Szépirodalmi igénnyel megírt könyve, amely a kivándorlás és a honvágy témáit járja körül egy Párizsba vetődött magyar munkáscsaláddal a középpontban, itthon egymillió példányban kel el.

Pokorni elköszön

„Ez egy elég idétlen elnevezés. Nem örülök, amikor ezt hallom. Nem mintha nem esne jól az embernek, ha egy dicsérő jelzőt aggatnak rá, mert mindenki hiú” – nyilatkozta pár hete a Telexnek Pokorni Zoltán, amikor szóba került, hogy sokak szemében ő az „emberarcú fideszesek” egyike.

Az olimpia megrontói

Nemcsak az olimpia zajlik, hanem a Kreml egyik jól sikerült dezinformációs kampánya is, amely váratlan, vagy nem is olyan váratlan szövetségest talált magyar kormány- és egyéb tisztviselőkben.

Jó a műsor!

Azzal együtt is nagyon bele lehet feledkezni az olimpiába, hogy az ember tisztában van mindenféle zavaró tényezőkkel.