Zenés-mesés játék az idővel

  • Támogatott tartalom
  • 2019. április 16.

Zene

Bíró Eszter új, lemezt és posztert is tartalmazó, az IDŐ tematikája köré épülő könyve, az Időradír a Móra Kiadó gondozásában jelenik meg.

Emlékszel még, hogy kisgyerekként milyen nehezen értetted meg az óramutatók járását, és azt, hogy mikor van tegnap, holnapután, vagy mi az a délután? Hogy mikor van éjfél, melyik hónap jön a másik után? - olvasható a kiadó könyvet bemutató írásában.

Az énekesnő vidám dalokon, ismert és kedvelt szerzők versein keresztül mutatja be az idő fogalmát a kicsiknek. A játékos, tematikus zenés anyag Időmanóról szól. A manó egy nagy lombos fa legtetején üldögél egy különleges „világórában”, ott őrzi a másodperceket, perceket és órákat.

Amikor leesik az óra, és darabokra hullik, a percek, az évszakok, a hét napjai, sőt még az időjárás is összekuszálódik. A manónak meg kell találnia az óra darabjait, hogy helyreálljon az idő.

Már meg is jelent Bíró Eszter első videóklipje:

Szerzők: Födő Sándor (zene), Bíró Eszter (koncepció, mesék), Molnár Jacqueline (illusztráció), Hegyi György, Marék Veronika, Varró Dániel és Weöres Sándor (dalszövegek, versek).

A lemezbemutató koncert 2019. április 27-én 11 órakor a Marczibányi Téri Művelődési Központban lesz.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.