A szerk.

A kordon záródik

A szerk.

Minek ment oda? Mármint Pekingbe Orbán? Ő kapaszkodott, hogy mehessen? A kézszorítás Hszi Csin-pinggel lett volna a látogatás célja, meg a gyárlátogatások, a Huaweinél, a Kínai Nemzeti Bankban vagy a BYD autógyártónál tett vizit?

Merthogy ezeket próbálta a magyar kormánypropaganda hősi magasságokba felhúzni, jóllehet semmire sem kötelező szándéknyilatkozatokon kívül más, lényegi eredményük egyelőre nincsen. Ezért kellett szembe menni Magyarország összes szövetségesével, kesztyűt dobni nekik? Azért, hogy a misszió esetleges eredményessége esetén még több súlyosan környezetszennyező, súlyosan kizsákmányoló kínai üzem települjön Magyarországra, és még több pénzzel tartozzunk Kínának?

Aztán jött az a kis filmrészlet, amelyet az orosz elnök propagandistái voltak szívesek közszemlére tenni, és amelyen a magyar kormányfő, miközben Putyin monoton hangon beszél hozzá, pánikba esve babrálja a jegyzetfüzetét, nyakkendőjét, egyéb ruházatát, öntöltő tollát. Az etűd láttán felmerülhet, hogy épp ellenkezőleg, nem ő kapaszkodott, hanem hívták, és úgy hívták, hogy azt nem lehetett visszautasítani. És lehet, hogy épp azért hívták – azért rendelte a színe elé Putyin –, hogy kellemetlen helyzetbe hozzák?

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.