A szerk.

Banánlopási ügy

A szerk.

Ha fényes szombat este úgy tíz óra magasán átrobog az ország fővárosán húsz rendőrségi kisbusz állig felfegyverzett rendőrökkel meg egy páncélozott harci jármű bazi nagy TEK felirattal, nos, arra illik legalább annyit mondani az illetékeseknek, hogy bű vagy bá.

Az is lehet, hogy nem akkor kell mondani, amikor a sajtó – lakossági észrevételektől sarkallván – elkezdi feszegetni a dolgot. Hanem előtte. Hát, ami azt illeti, az Országos Rendőr-főkapitányság mondott is, pont annyit, hogy bű – azt is utána. Ez a bű annyiban öltött formát, hogy „a Készenléti Rendőrség, a Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Terrorelhárítási Központ részvételével” intézkedést foganatosítanak egy elzárt területre »történt« illegális behatolás tárgyában, egyébként meg nincs itt semmi látnivaló, lehet továbbhaladni. („Bővebb tájékoztatást nem kívánunk adni.”)

Aztán másnap délelőttre Magyarország rendőrsége rájött, hogy mégis kíván bővebb tájékoztatást adni, mert nyilván van az úgy, hogy az ember elsőre nem látja tisztán, hogy mit is kíván ő (az élettől vagy a felszolgálótól s a többi). Ezért aztán vasárnap késő délelőtt még annyit tett hozzá a korábbi közléséhez az ORFK, hogy bá. Lefordítjuk ezt is: „lopás kísérletének gyanújával” nyomoz a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda – ja, egy harckocsival. Átdzsal a városon talpig fegyverben egy komplett regiment, mert felmerült a lopás kísérletének a gyanúja… ennél tényleg már csak a lopás kísérletének az előkészületével lehetne keményebben meggyanúsítani az elvetemült ismeretlen tettest, de akkor nyilván felszálltak volna a Gripenek is.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Puskák és virágok

Egyetlen nap elég volt ahhoz, hogy a fegyveres erők lázadása és a népi elégedetlenség elsöpörje Portugáliában az évtizedek óta fennálló jobboldali diktatúrát. Azért a demokráciába való átmenet sem volt könnyű.

New York árnyai

Közelednek az önkormányzati választások, és ismét egyre többet hallunk nagyszabású városfejlesztési tervekről. Bődületes deficit ide vagy oda, választási kampányban ez a nóta járja. A jelenlegi főpolgármester első számú kihívója már be is jelentette, mi mindent készül építeni nekünk Budapesten, és országszerte is egyre több szemkápráztató javaslat hangzik el.

Egymás között

Ahogyan a Lázár János szívéhez közel álló geszti Tisza-kastély felújításának határideje csúszik, úgy nőnek a költségek. A már 11 milliárd forintos összegnél járó projekt új, meghívásos közbeszerzései kér­dések sorát vetik fel.

Mit csinál a jobb kéz

Több tízmillió forintot utalt át Ambrózfalva önkormányzatától Csanádalbertire a két falu közös pénzügyese, ám az összeg eltűnt. A hiány a két falu mellett másik kettőt is nehéz helyzetbe hoz, mert közös hivatalt tartanak fönn. A bajban megszólalt a helyi lap is.

Árad a Tisza

Két hónapja lépett elő, mára felforgatta a politikai színteret. Bár sokan vádolják azzal, hogy nincs világos programja, több mindenben markánsan mást állít, mint az ellenzék. Ami biztos: Magyar Péter bennszülöttnek számít abban a kommunikációs térben, amelyben Orbán Viktor is csak jövevény.

„Ez az életem”

A kétszeres Oscar-díjas filmest az újabb művei mellett az olyan korábbi sikereiről is kérdeztük, mint a Veszedelmes viszonyok. Hogyan csapott össze Miloš Formannal, s miért nem lett Alan Rickmanből Valmont? Beszélgettünk Florian Zellerről és arról is, hogy melyik magyar regényből írt volna szívesen forgatókönyvet.

„Könnyű reakciósnak lenni”

  • Harci Andor

Új lemezzel jelentkezik a magyar elektronikus zene egyik legjelentősebb zászlóvivője, az Anima Sound Sys­tem. Az alapító-frontember-mindenessel beszélgettünk.