Ennek elsősorban az az oka, hogy rajongása némileg visszafogottabb, mint például Novák Előd lovas szobrot követelő kirohanásai. Pedig nincs jelentős eltérés, ahogy Novák, úgy Lázár is a „történelmi igazságtételt” hiányolja.
Lázár első ilyen jellegű fellépésére még 2019-ből emlékezhetünk, amikor a kormányzó sírjánál tett látogatásáról adott közre videót – Horthy budapesti bevonulásának 100. évfordulóján. Itt még csak annyit mondott, hogy Horthy „hős katona volt, igaz magyar hazafi, akire főhajtással kell emlékeznünk”.
A videóból nem derül ki, hogy Lázár, aki ekkoriban épp büntetésben volt, tudott-e arról, hogy látogatása idején a műemléknek nyilvánított kenderesi vasútállomást újítják fel, de ha tudott is róla, nem valószínű, hogy érdeklődéssel fordult a több mint 400 milliós beruházás felé. Lázár János ugyanis 2019-ben nem volt egyéb, mint a geszti Tisza-kastély kormánybiztosa, és álmában sem gondolhatott arra, hogy három év múlva ő lesz a közlekedési miniszter, így arra sem, hogy 2023. szeptember 3-án, a három évvel korábban átadott, ám üresen álló és addig zártkapus kenderesi műemlék-vasútállomás kiállítását nyithatja meg – harminc évvel Horthy Miklós újratemetése után.
Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!