A szerk.

Ide? Hová?

A szerk.

Magyarországon úgy megy, hogy négy­évente kijön a felcsúti jóember a sikoltozó övéi elé, és bemondja, hogy ő a Holdról is látszik.

Erre az ország egyik fele néz bamba képpel, hogy ez meg hogy lehet (a másik fele korábban is így nézett, csak nem kérdezett). Egy-két napig még így vannak vele, kérdezgetik egymást, hogy lehet, hogy lehet, aztán valahogy elfészkelnek. S jön az, hogy majd négy (három, kettő, egy) év múlva nem indulnak egymásra a jók, meg visszalépnek az erősebb javára. Aztán megint jön a nézés, a csodálkozás. A Hold. Eltelik újból pár nap, s kiadják a jelszót, hogy de most aztán le kell menni vidékre, megismerni a vidékieket, a bújukat-bajukat, és össze kell fogni, mindenkinek össze kell fognia a bestia ellen, jobbiknak, balliknak, legyen az akárki, legyen előválasztás, s négy (három, kettő, egy) év múlva jóra fordul még Mohács is. Aztán jön az ember, s azt mondja, szevasz, Hold, jól látsz? Nem ül előtted senki?

Most épp ott tart Magyarország ezen (engedjük meg, nagyobbik, de voltaképpen ez mindegy is) fele, hogy majd a Magyar Péter, neki a nevében is benne van. Majd a Magyar Péter, senki más, pokolba a régiekkel, majd ő. Magyar Péternek az Ezereszű közvélemény-kutató intézet már 10 százalékpontos előnyt mért a Fidesszel szemben, Magyar Péter teflonból van, leperegnek róla a hangfelvételek és a romkocsmák, Rogán Antal nyíva és nyűszítve bújik, minden rendben lesz másfél év múlva.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.