A szerk.

Semmi jóra

A szerk.

„Újabb Mi Hazánk-siker: a Zeneakadémia lemondta Varnus Xavér koncertjét!” – írta büszkén Facebook-oldalára november 15-én Dúró Dóra. A bejelentést megelőzően a politikus nyílt levélben, az Országgyűlés alelnökeként követelte a Zeneakadémia vezetőjétől a koncert lefújását – minden különösebb vizsgálat, vizsgálódás nélkül, egyetlen ún. tényfeltáró cikkre alapozva, amely az orgonaművészt fiatalkorú fiúk szexuális kizsákmányolójaként mutatta be. Dúró nem először aratott efféle sikert.

Emlékezetes könyvdarálása ágyazott meg a pedofiltörvénynek és a fóliázás intézményének, és ugyancsak az ő közbenjárása kellett ahhoz, hogy repüljön a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, a World Press Photo kiállítást pedig akkora LMBTQ-rendezvényként tartsák számon, hogy az idén már egyetlen állami intézményben se merjék bemutatni.

Ha ezekhez a tettekhez mérjük Dúró Dóra mostani lájkvadászatát (vagy ahogy ő mondja, a Mi Hazánk sikerét), felületes szemlélő számára úgy tűnhet, hogy e kultúrfenomén kezd kifogyni az ötletekből, ezért egyre aljasabb módon próbálja táplálni a homofób propaganda lángját. Most már nem egy tárgy, könyv vagy kiállítás, hanem egy élő, néven nevezett személy ellen uszít. Noha azt még az „ihletadó” cikk szerzője sem állítja, hogy Varnus bűncselekményt követett volna el, a Zeneakadémiának küldött nyílt levelében Dúró Dóra mégis „pedofil szexuális ragadozónak” nevezi az orgonaművészt. Annak ellenére, hogy tudja jól, egy ilyen állítás egyértelműen az erőszakra való felbujtásnak tekinthető. A mai Magyarországon meg különösképpen az.

A legszomorúbb mégis az, hogy nem csupán a célközönsége vette készpénznek Dúró szavait. „Sajnálattal és mélyen megdöbbenve értesültünk a sajtóból a koncert egyik résztvevőjéről, Varnus Xavérról szóló hírekről. Ennek tudatában lemondjuk Varnus Xavér fellépé­sét” – közölte a Debreceni Zsidó Hitközség elnöke, Horovitz Tamás, külön is kihangsúlyozva, hogy az említett koncertet a „Holokauszt 80 Emlékév keretében” rendezik – immár Varnus nélkül. Horovitz rabbinak minden bizonnyal egyvalami járt a fejében, az, hogy „jobb a békesség”, így talán el sem jutott a tudatáig, hogy ezzel a lépéssel Dúró Dórát egyúttal egy holokauszt-emlékműsor szerkesztőjévé tette. Pedig ő nem is kapott az Országgyűlés alelnökétől olyan tartalmú levelet, mint a Zeneakadémia vezetője.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk