A szerk.

Tarka rongy!  

A szerk.

Gyurcsánynak mennie kell. Gyurcsány a baloldal megújhodásának legfőbb akadálya.

Amíg Gyurcsány van, nincs megújulás, nincs kikelet, nincs tavasz, nem virágzik fel újra a magyar baloldal, üvegkoporsójában nyugszik a szociáldemokrata gondolat, s ott is lidérces álmok gyötrik, mert amikor senki nem figyel igazán oda, jön Gyurcsány, és lelocsolja mérgezett alkohollal.

Mindez nem mese, nagyon is valóság, úgy kell elképzelni, hogy én egy fiatal vagy még éppen fiatalnak mondható, öntudatos baloldali polgár vagyok, aki történetesen tenni is szeretne osztályosaiért, népéért, egyszerűen a jobb minőségű közös életünkért, leszámolna a zsarnoksággal, elkergetné Orbánt, s visszaállítaná a demokráciát, s nagy erőkkel hozzáfogna a korrupció és a járványok felszámolásához. Mindehhez lázas, ám szükségképpen rövid keresgélés után meg is találnám az inspiráló, megbízható társakat, oh, nem is lenne nehéz dolgom, hisz annyian, de annyian gondolkoznak így széles e hazában.

Közülük a legkiválóbbak csatlakoznának hozzám, jaj, ne nagyképűsködjünk már, én csatlakoznék a legkiválóbbakhoz. Összejönnénk tehát megváltani önmagunkat s a világunkat, maroknyi magyar, felszabadítani a magyart, letelepednénk egy árnyas parkban, összetennénk, amink van, s kijelölnénk az utat, hogy merre van az előre, cselekvési tervet szőnénk, s szentül fogadnánk, hogy fáradságot mindebben pedig nem ismerünk. Aztán ki-ki hazaindulna, a hét égtáj felé, ki Pestre, ki fel Budára, vidékre és Óbudára. De nem jutnánk messze, mert a következő sarkon engem és minden másikat egy másik sötét sarkon egy húszkilós Népszava-kalapáccsal fejbe baszna a Gyurcsány.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egzaltált Dürer

A monumentális kiállítás középpontjában egyetlen mű, egy 1506-os dátummal jelölt, Selmecbányáról származó gótikus szárnyas oltár áll, amelynek az egyik táblaképével (helyesebben reprodukciójával) mindenki találkozott már. A kollektív emlékezetünkbe beégett a Vizitáció (Mária találkozása Erzsébettel), ám ez nem mondható el a nyolcból megmaradt hét táblaképről – amelyek most először láthatók együtt.

0–24

A hétköznapi és ünnepnapi fasizmus letagadásának megvannak a magyarban is a kulcsmondatai, közbeszédbéli szállóigéi. Kivétel nélkül önleleplező mondatok, melyek igen gyakran egyeznek is a közlő szándékaival.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

Szivárgás

Tavaly szeptemberben a kuruc.info közzétett egy olyan párbeszédet tartalmazó hangfelvételt, amelyen többek között ez hallható: „Nekem a Viktor azt mondta, hogy azért jöjjek be, hogy beszéljük meg, hogy ki fenyegetett meg.”

Szép, új, szintetikus világ

  • Váradi András

Egy jó kép többet mond, mint ezer szó. Közhelyes, de attól még igaz bon mot. Robert Capa még rá is duplázott, amikor azt mondta: el tud képzelni egy olyan képet (fotót), amely akkora hatással van az emberekre, hogy soha többé nem lesz háború.

Közös pont híján

Hosszú ideig az évszázad üzleteként hirdették a német fegyvergyártásra alapozó hazai védelmi ipari fejlesztéseket. Ám a pénz elfogyott, exporttal nem számolhatunk, ráadásul a Merz-kormány nem lesz olyan elnéző Orbán Viktor bomlasztó politikájával szemben, mint amilyen Angela Merkel volt.

„Itt írd alá, Gergő!”

A fideszes ifjúságból indulva, minisztériumokon és államtalanított állami cégeken át vezető úton került Böszörményi-Nagy Gergely, az Orbán-rendszer egyik hivatásos szabadgondolkodója a MOME-t fenntartó alapítvány élére, ahol aztán nem kívánt ismertséget szerzett.

„Végre ellazultunk”

Tizenöt éve alakult meg az Ivan & The Parazol, de fontosabb, hogy a klasszikus rock ihletettségű zenekar a minap jelentette meg hatodik nagylemezét Belle Époque címmel. Az új album mellett ambiciózus tervekről és a köz­életről is beszélgettünk Vitáris Ivánnal, az együttes énekesével és Simon Bálint dobossal.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.