A DK országgyűlési bizottság felállítását kezdeményezi a katolikus egyházon belüli szexuális bűncselekmények kivizsgálására

  • narancs.hu
  • 2024. október 27.

Belpol

Tíz tagját a katolikus egyház adhatná, tíz civil tagját pedig a parlamenti mandátummal rendelkező pártok delegálnák.

Az elmúlt években egyre több eset bizonyította be, hogy ma Magyarországon nincsenek biztonságban a gyerekek, mert a pedofil szörnyek mindenhol ott vannak: az iskolákban, a nevelőotthonokban, a sportegyesületekben és a katolikus egyházi intézményekben – sorolta Vadai Ágnes mai sajtótájékoztatóján.

A DK képviselője arra hívta fel a figyelmet, hogy a katolikus egyházon belül elkövetett pedofil bűncselekmények kivizsgálására nem létezik semmiféle független, civil szakértőket foglalkoztató bizottság vagy intézmény, így

az elmúlt években a katolikus egyházi vezetők döntésén múlott, hogy a gyermekbántalmazási ügyeket eltussolták vagy kivizsgálták, miközben az Orbán-kormány sem tett semmit.

A DK ezért egy határozati javaslatot nyújt be az Országgyűlésnek, hogy álljon föl egy bizottság, amely kivizsgálja a katolikus egyházon belül történt, gyermekek sérelmére elkövetett szexuális bűncselekményeket – jelentette be Vadai Ágnes, hozzátéve: egy olyan bizottság felállítását javasolja, amelynek tíz tagját a katolikus egyház adhatja, tíz civil tagját viszont az Országgyűlésben és az Európai Parlamentben mandátummal rendelkező pártok fogják delegálni.

Így érhetjük el, hogy kiegyensúlyozott, alapos és átfogó legyen a vizsgálat, megtörténjen a Magyar Katolikus Egyházon belül a szembenézés, és a bűn felszínre kerülhessen – fogalmazott a DK frakcióvezető-helyettese, remélve, hogy valamennyi országgyűlési képviselő, és maga Semjén Zsolt is támogatni fogja a javaslatot.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.

Brahms mint gravitáció

A kamarazenélés közben a játékosok igazán közel kerülnek egymáshoz zeneileg és emberileg is. Az alkalmazkodás, kezdeményezés és követés alapvető emberi kapcsolatokat modellez. Az idei Kamara.hu Fesztivál fókuszában Pablo Casals alakja állt.

Scooter inda Művhaus

„H-P.-t, Ferrist és Ricket, a három technoistent két sarkadi vállalkozó szellemű vállalkozó, Rácz István és Drimba Péter mikrobusszal és személyautóval hozza Sarkadra május 25-én. Ezen persze most mindenki elhűl, mert a hármuk alkotta Scooter együttes mégiscsak az európai toplista élvonalát jelenti. Hogy kerülnének éppen Magyarországra, ezen belül Sarkadra!?” – írta a Békés Megyei Népújság 1995-ben arról a buliról, amelyet legendaként emlegetnek az alig kilencezer fős határ menti kisvárosban.

Who the Fuck Is SpongyaBob?

Bizonyára nem véletlen, hogy az utóbbi években sorra születnek a legfiatalabb felnőtteket, a Z generációt a maga összetettségében megmutató színházi előadások. Elgondolkodtató, hogy ezeket rendre az eggyel idősebb nemzedék (szintén nagyon fiatal) alkotói hozzák létre.