"A Kúria csütörtöki határozatában megállapította, hogy a felperes Klubrádió tévesen állította, hogy nem jogszerű a frekvenciajogosultsága meghosszabbítására vonatkozó kérelmének elutasítása" - írja a Media1.
A Kúria határozata szerint a médiaszolgáltatási jogosultság meghosszabbítása a médiatörvény szerint nem lehetséges akkor, ha a médiaszolgáltató két alkalommal megsértette a médiatörvényt, a Médiatanács ilyen esetekben nem gyakorolhat méltányosságot, nem újíthatja meg a jogosultságot a médiaszolgáltató kérelme ellenére sem, kizárólag a jogalkotói akaratot követheti. A Kúria megállapította azt is , hogy a felperes alaptalanul hivatkozott arra, hogy az elsőfokú bíróság nem vizsgálta meg, hogy a médiatanácsi határozat összhangban van-e az Alaptörvénnyel és az uniós jogszabályokkal. A Kúria szerint a felperes ezt valótlanul, iratellenesen állította, mivel az elsőfokú bíróság ezt igenis vizsgálta, ez az ítéletében is szerepelt - írja a lap.
A Kúria határozata szerint a Médiatanács, majd az ügyben korábban eljáró Fővárosi Törvényszék is jogszerűen határozott, mivel az eljárás összhangban volt a vonatkozó jogszabályokkal.
Arról korábban hosszabban írtunk, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa döntéseinek következtében a Klubrádió kénytelen volt február 14-én befejezni a sugárzást az általa addig használt 92.9-es frekvencián – annak ellenére is, hogy csak ők nyújtottak be érvényes pályázatot a csatornára.
Mint arról beszámoltunk, az Európai Bizottság az uniós elektronikus hírközlési szabályok megszegése miatt eljárást indít Magyarország ellen a Klubrádió frekvenciájának elvétele miatt. Közleményük szerint "a magyar Médiatanács erősen megkérdőjelezhető indokokra hivatkozva" utasította el a Klubrádió frekvenciahasználati kérelmét, pedig az Európai Elektronikus Hírközlési Kódexben lefektetett uniós távközlési szabályok szerint amúgy az arányosság és a megkülönböztetésmentesség elve szerint kellene eljárni.
"A Bizottság álláspontja szerint a magyar Médiatanács által a Klubrádió jogainak megújítása ügyében kiadott elutasító határozatok aránytalanok és átláthatatlanok voltak, tehát sértik az uniós jogot"- közölte az EB.
Hozzátették, hogy a Bizottság úgy ítéli meg, hogy
"a magyar médiatörvényt ebben a konkrét esetben diszkriminatív módon alkalmazták".
Kedves Olvasónk!
Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.
A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.
Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.
Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!