Szerda délután írta meg a Magyar Hang, hogy a ferencvárosi Leövey Klára Gimnázium osztálytermeiben tapasztalható hőség miatt az iskola vezetése beszüntette a tanórákat és hazaküldte a diákokat. Az iskola előtt várakozó tanulók elmondták a lapnak, hogy először hangosbemondón közölték velük a tanítás megszakítását, illetve utasították őket, hogy mindenki menjen haza, ezután az osztályfőnökök végigjárták a termeket, és külön szóltak azoknak, akik még ott voltak. Arról, hogy holnap lesz-e tanítás, még a nap folyamán értesítenek mindenkit – írta lap.
Ahogyan arról korábban mi is beszámoltunk, pokoli hőségben, ájuldozva telt az első tanítási nap az iskolákban a szeptemberi hőhullámnak köszönhetően – állítja hozzá érkező információk alapján a Blikk. A lap szerint klíma csak elvétve működik az iskolákban, jellemzően azok is inkább a tetőtéri tantermekben. A kitartó forróságnak köszönhetően a régi, belvárosi iskolaépületek vastag kőfalai is átmelegedtek, az alapvetően hűvösebb épületek ontják magukból a hőt. Mint írják, 30 fok alatt gyakorlatilag nincs is tanterem, a termekben, folyosókon nem ritka a 34-35 fok sem. Egy olvasói fotó szerint pedig van olyan tanterem, ahol a hőmérséklet elérte a 39 fokot.
Egy budapesti szülő arról számolt be, hogy a gyereke osztályában az utolsó órában a hőmérő szerint 34,5 fok volt, ezért a szaktanár inkább nem tartotta meg az órát, hanem elengedte a gyerekeket. Megszólaltattak név nélkül egy pedagógust is: „Klíma nincs, nem is ígértek. A kollégák nagy számban 50-60 év felettiek, aggódunk az egészségükért. Ezt a poklot fiatalon, egészségesen sem lehet bírni.”
Az iskolákat fenntartó Klebelsberg Központ a Telexnek küldött levelet, ami alapján nem tartják nagy problémának a dolgot, hiszen reggelente szellőztetnek.
„Ahol az iskolán belül nem lehet ellensúlyozni kellőképpen az extrém meleget, azt javasoltuk, hogy hajnali átszellőztetéssel, esetenként rövidített órákkal oldják meg a napi működést.
A gyermekek érdekét szem előtt tartva, a tankerületek egyeztetnek az iskolákkal, és eldöntik, hol van rövidített órákra szükség” – fogalmazott a Klebelsberg Központ.