A Párbeszéd feljelentést tesz az ikladi akkuhulladék-lerakat miatt

  • narancs.hu
  • 2023. július 11.

Belpol

A helyiek szerint folyamatosan szállítják a veszélyes hulladékot a telepre.

A Párbeszéd – Zöldek feljelentést teszt a Pest megyei Iklad község külterületén található, felszámolás alatt lévő cég gyártelepén lepakolt, nagy mennyiségű illegális hulladék miatt – derül ki a párt kedd délelőtti Facebook-bejegyzéséből.

Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, óriási mennyiségű akkumulátorcellát raktároznak egy elhagyott ikladi ipartelepen, ahol egyébként csak műanyag-, gumi- és textilhulladék lenne tárolható. Az Átlátszó.hu riportja szerint a telep csarnokaiban tárolt hordókon olvasható magyar és koreai feliratokból arra lehet következtetni, hogy a selejtes akkuk a gödi Samsung-gyárból származhatnak.

Mérgező akkuhulladék-lerakat Ikladon: A Párbeszéd – ZÖLDEK feljelentést tesz az ügyben

Mérgező akkuhulladék-lerakat Ikladon: A Párbeszéd – ZÖLDEK feljelentést tesz az ügyben - Gér Mihály, a Párbeszéd – ZÖLDEK albertirsai önkormányzati képviselőjének sajtótájékoztatója

Posted by Párbeszéd - Zöldek on Monday, July 10, 2023

Gér Mihály, a Párbeszéd – Zöldek önkormányzati képviselője a napokban bejárta az ikladi telep környékét, ahol erős vegyszerszag terjeng,

a helyiek elmondása szerint ráadásul folyamatosan szállítják a gyártelepre a hulladékot.

A párt a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése és közveszély okozása bűncselekményének gyanúja miatt tesz feljelentést az ügyben, továbbá követelik, hogy Vécsey László, a terület országgyűlési képviselője járjon közben a kormánynál, hogy ez az illegális lerakat végleg megszűnjön.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Budapest egyelőre megúszta, nem inkasszálta az államkincstár a számláit

FRISSÍTÉS: Cikkünk megjelenése után nem sokkal kiderült, hogy a Magyar Államkincstár mégis inkasszálta a szóban forgó 10,2 milliárd forintot. 

A tét már rövid távon is Budapest működésének fenntartása. Bár az állam és a főváros voltaképp 120 milliárd forint elvonásán vitázik, ebből már 10,2 milliárd forint mínusz is kritikus lenne. És hol van még az év vége és a 2026-os költségvetés.

A képekbe dermedt vágy

Az Aspekt című feminista folyóirat társ­alapítója, Anna Daučíková (1950) meghatározó alakja a szlovák és a cseh feminista és queer művészetnek és a kilencvenes évektől a nemzetközi szcénának is.

Emberarcú

Volt egy történelmi pillanat ’56 után, amikor úgy tűnt: a szögesdrótot ha átszakítani nem lehet ugyan, azért átbújni alatta még sikerülhet.

Fától fáig

  • - turcsányi -

A Broke olyan, mint egy countrysláger a nehéz életű rodeócowboyról, aki elvész valahol Montanában a méteres hó alatt, s arra ébred, hogy épp lefagyóban a lába.

Kis nagy érzelmek

Egyszerű és szentimentális, de mindkettőt büszkén vállalja Baltasar Kormákur filmje. Talán az Előző életek volt utoljára ilyen: a fordulatok és a hősök döntései néha elég vadak, de sosem annyira, hogy megtörjék az azonosulás varázsát, az érzelmek őszintesége pedig mélységes hitelességet kölcsönöz a filmnek.

Nincs bocsánat

Az előadás Balássy Fanni azonos című kötetéből készült. A prózatöredékekből összeálló, műfajilag nehezen besorolható könyv a 2020-as években felnőtté váló fiatalok életkezdési pánikhelyzetéről ad meglehetősen borús képet.