Aláírásgyűjtésbe kezdtek a diákok a pedagógus-bérek növeléséért és a szabad tankönyvválasztásért

  • narancs.hu
  • 2021. július 31.

Belpol

12 oktatási reformjavaslattal álltak elő.

Az ADOM Diákmozgalom (korábbi nevén: Független Diákparlament) mától utcai és online aláírásgyűjtésbe kezd az általa megfogalmazott 12 oktatási reformjavaslat mellett, áll a mozgalom közleményében.

A javaslataik között szerepel például

  • a pedagógus-bérek növelése,
  • a szabad tankönyvválasztás,
  • az önálló oktatási minisztérium létrehozása,
  • és a 9 órai iskolakezdés is.

Az ADOM Diákmozgalom több hónapnyi munka során, az ország számos településén az oktatás érintettjeitől gyűjtött gondolatokból merítve állította össze a listát, több szakmai szervezet megkérdezésével, bevonásával.

A 12 reformjavaslat legfőbb célja, hogy azokat a jövő évi országgyűlési választásokon induló összes (jelentősebb támogatottságú) jelölt közös oktatási minimumként elfogadja és aláírja.

A részletes oktatási programok ütköztetése és megvitatása érdekében pedig miniszterelnök-jelölti vitát is kezdeményezni fognak az oktatási kérdésekről, ennek a részleteit a közeljövőben ismertetik a nyilvánossággal.

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Emlékfénybetörés

Reisz Gábor Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjének nyitójelenetében a főszereplő azon gondolkodik, vajon feltűnne-e bárkinek is, ha egyszer csak összeesne és meghalna. Budapest különböző helyszíneire vizionálja a szituációt: kiterül a Nemzeti Múzeum lépcsőjén, a Blahán, a villamoson, egy zebra közepén, az emberek pedig mennek tovább, mintha mi sem történt volna.

Bácsirománc

Mintha csak időgépben röppennénk vissza a 80-as, 90-es évekbe. Semleges, visszatérő díszletek, élesen bevilágított terek, minden epizód végén fontos leckéket tanuló, mégis ismerősen stagnáló figurák és élőben kacagó közönség.

Nők, tájban

Januško Klaudia (1998) csak tavaly végzett a Képzőművészeti Egyetem festőművész mesterszakán, mégis izmos bibliográfiával, számos egyéni kiállítással és külföldi ösztöndíjjal büszkélkedhet – köztük az éppen csak „csírázó” életmű és a mostani egyéni kiállítás szempontjából a legjelentősebbel, a 2024-es izlandival, ahol az „ökofeminizmus szempontjából vizsgálta a lokális éghajlatváltozás hatásának és az izlandi nők társadalmi helyzetének metszéspontjait”.

Mari a Covidban

A groteszkre vett darabban Kucsera Viktória (Kárpáti Barbara) magyar–történelem szakos tanár a Covid-járvány alatt a színjátszó csoportjával ír drámát a díva életéről.

Itt a norma

Vannak alapvető bizonyosságai a szuverén magyar életnek, az egyik ilyen például az, hogy az anya nő, az apa férfi. A másik meg az, hogy az asszony nem ember. A harmadik, hogy a medve nem játék.