Az adatvédelmi hatóságnak sem árulta el a turisztikai ügynökség, hogy kik bírálják el a milliárdos pályázatokat

  • narancs.hu
  • 2021. február 14.

Belpol

Pompás az érvelésük. 

Nem hozza nyilvánosságra a Kisfaludy pályázatokat elbírálók nevét a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTI) még a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnak (NAIH) sem – számolt be a K-Monitor. 

Az adatvédelmi hatóságnak egy bejelentő kifogásolta, hogy az MTÜ nem válaszolta meg érdemben a márciusi adatigénylését, hogy kik alkotják azt a „szakmai grémiumot”, akik a pályázati rendszeren kívüli benyújtott kérelmek elbírálásában működtek közre. A NAIH vizsgálatot indított; az MTÜ szerint a taglalt információk 10 évig titkosak, illetve az igényelt adatok a támogatások megítélése szempontjából irrelevánsak. „Kontrollálhatatlanná válhatna a döntéselőkészítésben résztvevő személyek külső megkereshetősége, amely a Magyar Turisztikai Ügynökség törvényes működési rendjét vagy feladat- és hatáskörének illetéktelen külső befolyástól mentes ellátását veszélyeztethetné" – érvelt az ügynökség. 

A hatóság nem fogadta el a választ, azonban más eszköze nincsen, minthogy nyilvános jelentést tegyen. Így a bírálók személye nem derült ki. 

 

A 444.hu emlékeztet, hogy a 2030-ig szóló, 300 milliárdos program támogatásainak első korában olyan kormányközeli vállalkozók érdekeltségei kaptak jelentős támogatásokat, mint Garancsi István, Hernádi Zsolt, Csányi Sándor, Széles Gábor és Mészáros Lőrinc. 

 

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.