Betörtek egy fővárosi oltópontra

  • narancs.hu
  • 2021. március 28.

Belpol

Egybek mellett maszkokat, védőruházatot vittek el, a rendőrség eljárást indított. 

Szombat éjszaka betörtek a XVI. kerületi Erzsébetligeti Színházba, ami március óta oltópontként üzemel – írja a Magyar Nemzet. A lap értesülései szerint a tettes vagy tettesek egy ablak betörésével jutottak be az épületbe, viszont oltóanyagot nem, csak gumikesztyűket, használt fecskendőket zsákmányoltak. 

A cikk megjelenése után a rendőrség közleményt adott ki. „Budapest XVI. kerületében betörtek egy kihelyezett oltópontra 2021. március 28-án reggel. A cinkotai járőrök a helyszínen két férfit, harmadik társukat nem sokkal később a közelben fogták el. A tettesek FFP-maszkokat, gumikesztyűket, kézfertőtlenítőket, védőruházatot, vérnyomásmérőt és érszorítót vittek el, oltóanyaghoz nem fértek hozzá. A Budapesti Rendőr-főkapitányság XVI. Kerületi Rendőrkapitányság lopás bűntett gyanújával indított eljárást” – olvasható a police.hu-n. 

 

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.