Bogdán László: „Megaláztak. Azóta nincs nyugalmam, állandóan ezen jár az eszem, és mindennap sírok”

  • narancs.hu
  • 2017. október 20.

Belpol

Cserdi polgármestere elmondott néhány dolgot a vele történtekről.

„Megaláztak. Azóta nincs nyugalmam, állandóan ezen jár az eszem, és mindennap sírok miatta” – mondta ma délelőtt a Népszava újságírójának Cserdi polgármestere. Ahogy arról beszámoltunk, tegnap Péterfi Judit, a HírTv műsorvezetője részleteket osztott meg a Privátszféra című műsorának ma esti adásából, melynek Bogdán László lesz a főszereplője. Péterfi azt írta a Facebookján, hogy Bogdánt egy fórum után leköpték, hátulról megrúgták, majd el akarták gázolni egy zebrán. Kollégánk tegnap többször is kereste a településvezetőt, de a telefonja akkor ki volt kapcsolva, és bár ma már kicsöngött, Bogdán továbbra sem vette fel, üzenetekre nem reagált. Munkatársunknak Bogdán egyik ismerőse ugyanakkor azt mondta, neki is elmesélte a polgármester, hogy inzultus érte a rendezvényen. Az Index közben arról írt, az ominózus, a Roma Parlament által szervezett fórumon jelenlévők szerint nem történt inzultus, ők ilyenekre nem emlékeznek, az egyesület elnöke, Horváth Aladár szerint pedig Bogdánnak tisztáznia kellene, miért mondott ilyet.

A Népszava néhány mondat erejéig megszólaltatta Bogdánt: a 400 fős Cserdi polgármestere azt mondta a lapnak, megígérte, hogy a műsor levetítéséig (ez ma este 21.00) senkinek nem nyilatkozik, azt azonban mégis elmondta, hogy egy kocsiból többen kiugrottak, és meg akarták verni, ám sérülést nem szenvedett. „A sérelmeimért sosem teszek feljelentést, nem ez a stílusom” – mondta arra a kérdésre, hogy tett-e feljelentést a történtek miatt. Bogdán még annyit mondott, hogy megalázták, azóta nincs nyugalma, állandóan ezen jár az esze, és mindennap sír miatta.

El akarták gázolni Cserdi polgármesterét, miután bejelentette, hogy náluk nyaralhatnak az Őcsényből kiutált menekültek

Egy fórumon pedig leköpték és hátulról meg is rúgták. Az őcsényi botrány után Bogdán László, Cserdi polgármestere a HírTv Szabadfogás című műsorában bejelentette, hogy a települése szívesen látja a menekült családokat. Azt is mondta, hogy megtisztelő lenne számukra, ha megvendégelhetnék ezeket az „egyszerű embereket, akik bajban vannak”.

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.

Gyurcsány a tettes

A DK-s politikus visszavonulásának mindenki örül. Örül a Fidesz, örülnek azok is, akik őszintén a pokolra kívánják Orbánt és a rendszerét. Hiszen Gyurcsány távozása felér egy beismeréssel: tényleg mindenért ő a hibás.

Lengyel Tamás: A hallgatás igen­is politizálás!

Elegem van abból, hogyha elhangzik egy meredek kijelentés, amelytől, úgy érzem, kötelességem elhatárolódni, vagy legalábbis muszáj reagálnom, akkor felcímkéznek, hogy én politizálok – míg aki csak hallgat, az nem politizál – mondja interjúnkban a színész, aki azt is elárulta, hogy melyik politikusra hajaz leginkább a kormánypárti álinfluenszere.