Közérthető módon magyarázza el a vakcinaregisztrációt és az ahhoz szükséges e-mail cím létrehozását egy civil szervezetek által készített és a Facebookon pénteken közzétett animáció - közölte a Roma Sajtóközpont az MTI-vel.
Az "Oltass, hogy élhess!" kampányban civil szervezetek összefogtak, hogy segítsék a roma és nem roma emberek regisztrációját a koronavírus elleni védőoltásra, tapasztalatuk szerint ugyanis a szegénységben, elzárt településeken élőknél az átlagnál jóval alacsonyabb az oltásra jelentkezők aránya.
Hozzátették: sem megfelelő eszköze, sem képessége, de sok esetben még a regisztrációhoz elengedhetetlen e-mail címe sincs nagyon sok embernek.
Az Országos Roma Önkormányzat, a Rendszerszint és a Civil Tanács Egyesület koordinálásában dolgozó aktivisták a hétvégétől személyesen is segítséget nyújtanak azoknak, akik szeretnék regisztrálni magukat a koronavírus elleni oltásra.
Az országos akció egyszerre száz településen indul, és az adott helyszínen öt-öt napon keresztül adnak segítséget az embereknek házról házra járva, vagy egy utcában, a falu központjában kihelyezett pultoknál. A civil kampányban elsőként Borsod, Baranya, Hajdú-Bihar, Heves, Szolnok, Nógrád, Pest, Somogy, Zala, Tolna és Szabolcs megye településein adnak segítséget az önkéntesek.
Április elején a Reuters nyomán mi is beszámoltunk róla, hogy a koronavírus-járvány komoly pusztítást végez a magyarországi romatelepeken.
Horváth Aladár polgárjogi aktivista cikkünkben úgy fogalmazott, "lemondott a világ a gettők népéről, a legszegényebbekről, ami emberiségellenes bűncselekmény."
Megírtuk azt is, hogy a Magyarországi Roma Parlament már tavaly tavasszal kidolgozott egy akciótervet a legvédtelenebb társadalmi régiókban élők megsegítésére, de a kormánytól nem kaptak támogatást ennek megvalósításához. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Reutersnek annyit mondott, a "a roma közösségnek önként kell résztvennie az oltásban."