Díszdoktor lesz Matolcsy

  • narancs.hu
  • 2019. január 25.

Belpol

Bravó!

Csütörtök délután a Debreceni Egyetem szenátusa úgy döntött, hogy Matolcsy György díszdoktoruk lehet - értesült a Népszava. A „doctor honoris causa” címre az intézmény Gazdaságtudományi Kara terjesztette fel jegybank-elnököt.

Állításuk szerint a Matolcsy unordotox gazdaságpolitikája tette lehetővé a növekedési fordulatot, a doktori címe hozzájárulhat ahhoz, hogy az egyetem egyetem „komoly támogatóra, kiterjedt kapcsolatrendszerre és erős szakmai háttérre” találjon.

A díszdoktori cím odaítélését megszokta előzni a doktori és habilitációs tanács ülése, ez viszont most elmaradt, a tanács tagjainak egy szavazólapot küldtek. A jegybank elnök mellett 20-ból 8-an szavaztak, kilencen vissza sem küldték a lapot, tehát az MNB-elnök esetében csak a szavazók többsége mondott igent a javaslatra, a tanács többsége nem támogatta. Ennek ellenére a szenátus pozitívan bírálta el az előterjesztést.

A Népszava emlékeztetett, hogy a Debrecen Egyetem korábban Mocsai Lajosnak és Vlagyimir Putyinnak ítélte oda a díszdoktori címet.

Befutott a nap vicce: a Putyint kitüntető Debreceni Egyetem közleményben nyilvánította ki a politikasemlegességét

Az orosz elnököt is nyilván csak szeretetből tüntették ki. Miután mai korrupcióinfóján Hadházy Ákos, az LMP társelnöke olyan megkérdőjelezhető tartalmú tanulmányokat mutatott be, amelyek a Debreceni Egyetemen (DE) EU-s pénzből készültek, az intézmény parádés közleményt jutott el az MTI-hez. Az egészben nincs amúgy semmi érdekes, egy szokásos közlemény csupán, ám az utolsó mondat mégiscsak meglepő, ez ugyanis „kinyilvánítja az egyetem politikasemlegességét".

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.