Ahol az emberek nem dönthetik el szabadon egy választáson, hogyan szeretnének élni, nem tájékozódhatnak szabadon a politikai alternatívákról, és a kormányon lévő párt vezetői saját gazdagodásukra használják az erőforrásokat, ott diktatúra van – indokolja meg a 24.hu-nak adott interjúban Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke, miért nevezi következetesen diktatúrának a mostani rendszert.
A kérdésre, hogy ha tényleg diktatúra van, miért indul mégis a pártja a választásokon, Dobrev azt mondja, demokraták előtt nincs más út, mint elmenni a legvégsőkig annak érdekében, hogy békés úton váltsák le a kormányt. Vannak példák a történelemben arra, hogy diktatúrának választás vetett véget.
A DK elnöke arra készül, hogy 2026-ban miniszterelnök-jelölt lesz.
A pártelnök szerint az egész világon baloldali, szociáldemokrata fordulatra van szükség ahhoz, hogy a brutális jövedelemkoncentrációt és az átlagpolgárok elszegényedését megállítsa a felelős politika.
A legutóbbi országgyűlési választásokon való szereplésükből is azt a következtetést vonta le, hogy az országnak erős szociáldemokrata kormányra van szüksége, továbbá hogy az Orbán-rendszerrel szemben erős politikai közösségek tudnak eredményt elérni, szükség van ellenzéki politikai erőközpontra, amely megszervezi az ellenzék életét, és szükség van a szakszervezetekre, civilekre a kormányzásban. Dobrev Klára nem reagált érdemben arra, hogy Donáth Anna momentumos EP-képviselő a hazugság kultúráját említette a DK-val kapcsolatban.
Arról, hogy a Fidesz miért gyurcsányozza össze – azaz ábrázolja Gyurcsány Ferenccel közös plakáton – azt, akit karaktergyilkosságra ítélt, azt mondja, azért van ez, mert a DK az egyetlen komolyan vehető alternatíva a Fidesz rendszerével szemben. A közbevetésre, nem arról van-e inkább szó, hogy Gyurcsány és az erősödő DK főnyeremény a Fidesz számára, Dobrev Klára azzal válaszol, hogy majd ha a DK 51 százalékon áll, kiderül, tényleg ilyen főnyereményre gondoltak-e a kormányoldalon.
A DK elnöke szerint a legközelebbi országgyűlési választáson fognak 51 százalékon állni – a folytatásból kiderül, ez nem jóslat, hanem cél, amit el szeretnének érni.