Egy hete működik a Szuverenitásvédelmi Hivatal, mégsem találni sehol

  • narancs.hu
  • 2024. február 8.

Belpol

Se telefon, se emailcím, se iroda. De "az állomány feltöltése folyamatosan zajlik".

A Szuverenitásvédelmi Hivatal február elsején kezdte meg munkáját, de hogy hol, azt hiába kereste az rtl.hu, mert a honlapjukat egyelőre nem találja a kereső. Egy budai címet viszont kidobott, így a lap elment megnézni, hátha ott működnek: nem jártak sikerrel. 

Ugyanakkor a Facebook-oldalukon azt írták ki, hogy a Kossuth tér 1-3-ban működnek. Ez nem más, mint a Parlament. Az emailcímüket vagy telefonszámukat itt sem tüntették fel, és üzenetet sem lehet számukra küldeni. Pedig törvény szerint a hivatal saját magának állíthajta össze a költségvetését, amit a kormány változtatás nélkül terjeszt az Országgyűlés elé.

A parlament korábban arról is döntött, hogy a hivatalra vonatkozó sornak február elsején meg kell jelennie az idei költségvetésben. De még nincs ott. A kormány szerint azért, mert egyelőre a Pénzügyminisztérium által elfogadott ideiglenes költségvetés alapján működnek. Ezt azonban a hivatalos jogszabálytárban nem találtuk, és a kormány sem küldte el nekünk. Azt elárulták, hogy a hivatal címe csak ideiglenesen van a Parlamentben, és „állományának feltöltése folyamatosan zajlik”, számolt be a lap. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?