Egy hét telt el az Index szerkesztőségének felmondása óta, és a portál már a látogatottságának több, mint negyedét elvesztette

  • narancs.hu
  • 2020. július 31.

Belpol

A Republikon megvizsgálta, hogy változott a portál olvasóinak összetétele.

A Republikon Intézet kilenc nappal Dull Szabolcs menesztése és pontosan egy héttel az Index szinte teljes szerkesztőségének felmondása után a portál olvasóinak szociológiai, demográfiai jellemzőit, valamint politikai elkötelezettségét vizsgálta, továbbá, hogy hogyan hatottak a történtek az Index olvasottságára.

A gyorselemzés két legfontosabb következtetése:
• A kormánypárti szavazók egyharmada rendszeres olvasója az Indexnek.
• A szerkesztőség felmondása után közel 30%-kal csökkent az oldal látogatottsága.

Az olvasóközönség összetételéről megállapítják, hogy  az Indexet elsősorban a fiatalabb, fővárosi, valamint felsőfokú végzettséggel rendelkezők olvasták legalább hetente egyszer. Kiemelik azonban, hogy a felsorolt jellemzők összefüggnek általánosságban a fokozottabb közéleti, politikai érdeklődéssel, és az internetes média fogyasztásával.

Az adatokból azonban az is látszik, hogy a legkisebb településeken, tehát a falvakban, községekben élők harmada hetente legalább egyszer olvasta az Indexet.

Emellett felhívják a figyelmet arra, hogy annak ellenére, hogy a jobboldali médiában az Indexet gyakran ellenzéki sajtótermékként írják le, a közvéleménykutatás adatai azt mutatják, hogy a korábban napi kb. 1 millió olvasóval bíró hírportált a kormánypárti szavazók harmada is hetente legalább egyszer olvasta.

A szerkesztőség tagjainak felmondása után az olvasottság pedig drasztikusan csökkent:

" aDigitális Közönségmérési Tanács adatai szerint július 23-án, a tömeges felmondásokat megelőző napon a portál napi olvasóinak száma még meghaladta a 930 ezret,  egy héttel később, július 30-án viszont már nem érte el a 670 ezret sem" - írják. Tehát  összességében az Index egy hét alatt elvesztette olvasóinak több mint egynegyedét, majdnem 30%-át.

Így nyírták ki az Indexet: a teljes történet minden kínos és szomorú részlétével együtt elolvasható a Magyar Narancs csütörtökön megjelenő nyomtatott kiadásában.

Schmidt Mária magánakciója indíthatta el az Index szétesésével záruló folyamatot

A végjátékhoz azonban szükség volt a főszereplők közötti torzsalkodásokra is. Így nyírták ki az Indexet: a teljes történet minden kínos és szomorú részlétével együtt elolvasható a Magyar Narancs holnap (csütörtökön) megjelenő nyomtatott kiadásában. Az alábbiakban néhány részletet közlünk a cikkből, melyek rávilágítanak a függetlenségre törekvő magyar sajtó - az elmúlt 10 esztendőben egyre sokasodó - nehézségeire, az Európában példa nélküli korlátozására.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?