Elköltöztették a balhézó vendégmunkásokat Levélről

  • narancs.hu
  • 2024. december 1.

Belpol

Az önkormányzat túlórapénzt fizet a rendőrségnek, csak hogy mindig legyen a közelben járőr.

Ötven vendégmunkást elköltöztetett a szállásadójuk az osztrák határ melletti Levél község egyik házából, mert rendszeresen botrányosan viselkedtek és fenyegették a környékbelieket – írja a Telex.

Levélen kétezer-ötszázan laknak. A nyolcvanas évek végén egy kisszövetkezet kialakított egy vásárterületet, ahol a szocializmus idején felfutó cégek mutatkoztak volna be a nyugatról érkező érdeklődőknek. Éttermek épültek, pavilonok, üzlethelyiségek. A privatizáció után az eredeti terv meghiúsult, de a panziók, éttermek, boltok vendégforgalma a kilencvenes évek végéig megmaradt. Később a bezárt üzleteket lakóházakká alakították át.

Az utóbbi években munkásokat szállásoltak el egyes épületekben, és ez megváltoztatta a környékbeliek életét. Az egyik vendéglőépületbe tulajdonosa, egy kft. 40-50, főleg kelet-magyarországi munkavállalót szállásolt el. Az emberek napközben többnyire Ausztriában dolgoztak, és miután hazatértek, hangoskodtak, kiabáltak esténként, olykor verekedtek. Előfordult – tárfigyelő kamera rögzítette –, hogy félmeztelen férfi szaladt az Erzsébet utcában egy autó után, és bozótvágó késsel rávágott a csomagtartóra. Az is rendszeresen megtörtént, hogy akik szóltak nekik, azokat megfenyegették – és ebből többek között az is kiderül, hogy nyelvi probléma nem volt, tehát a botrányosan viselkedő munkások is magyarok. 

Az esetről a Mosonmagyaróvár televízió is beszámolt. 

A levéli polgármester, Kiss Béla most azt nyilatkozta, a ház tulajdonosa egy ideje ígérgette, hogy elviszi a munkásokat, és miután a botrányos esetekről beszámlt a sajtó, ez meg is történt. Kiss szerint megkönnyebbültek, de két ugyanilyen problémás hely még maradt az úgynevezett Expo területén.

Levél ezért együttműködési megállapodást köt a rendőrséggel, és két hónapon át túlórapénzt fizet a rendőrségnek, közvetve azoknak a járőröknek, akik az Expo területén teljesítenek szolgálatot. A Nemzeti Adó- és Vámhivatalt is értesítette az önkormányzat arról, hogy nem világos, az említett ingatlant tényleg lehet-e ilyen szálláshelynek használni. Közben kiderült, hogy a Levélről kiköltöztetett munkások a közeli Bezenyén kaptak új szállást. 

A térségben más településeken is gondot okoz, hogy az ország másik végéből vagy külföldről szerződtetett munkások ideát laknak, de többnyire odaát dolgoznak, és közülük néhányan máshogy képzelik el a munka utáni pihenést, mint az ott élők.

A harmincezres Mosonmagyaróváron nem tudják pontosan, de úgy saccolják, legalább tízezer vendégmunkás élhet. A többségükkel nincs semmi probléma, és szükség van a munkájukra. Két évvel ezelőtt több Mosonmagyaróvár környéki településre sem érkezett meg a kukásautó, mert az orosz-ukrán háború kitörése miatt a hulladékgazdálkodással foglalkozó cég ukrán vendégmunkásai hazamentek harcolni.

 

A címlapkép forrása a Mosonmagyaróvár televízió riportja

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk