Februárban ismét összeül a nemzetbiztonsági bizottság

  • narancs.hu
  • 2018. január 29.

Belpol

Ismét megpróbálják kideríteni, létezik-e Soros-terv.

Február 8-ra ismét összehívja az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságát Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke. Az ellenzéki politikus hétfőn budapesti sajtótájékoztatón azt mondta, a bizottság napirendjén olyan kérdések szerepelnek majd, amelyek a teljes magyar közéletet érintik, segítik a tisztánlátást a magyar állampolgároknak. Valamint emlékeztetett arra is, hogy a testület előző ülésére nem ment el Orbán Viktor miniszterelnök, hogy bemutassa bizonyítékait a Soros-terv létezésére, és nem sokat tudni az 1300 Magyarországra befogadott menekültről sem. Ez volt az az ülés, ahonnan Németh Szilárd kirohant.

Németh Szilárd nem hajlandó beszélni a Soros-tervről, mert…

Ma reggel összeült a parlament nemzetbiztonsági bizottsága, ahol végre fény derülhetett volna arra, hogy van-e valójában „Soros-terv”, és ha van, miért nincs, de Németh Szilárdnak, a testület fideszes alelnökének vélhetően sok volt, hogy – mint az a 24.hu tudósításából kiderül – nem zárt ajtók mögött, hanem nyílt ülésen kell a kormány fikcióját védelmeznie.

Molnár Zsolt elmondta, egyeztetett a testület ellenzéki tagjaival, Mirkóczki Ádámmal (Jobbik) és Szél Bernadettel (LMP), akik támogatják e kérdések kivizsgálását. Továbbá írásbeli kérdéssel fordult a belügyminiszterhez az 1300 befogadott ember ügyében, így ha Fidesz–KDNP nem engedi megtartani az ülést, ekként is választ remélhetnek a kérdésre. A sajtótájékoztatón szóba került az is, hogy pénteken levelet írt Soros Györgynek, azt kérve tőle, adjon választ a nemzeti konzultációban megfogalmazott felvetésekre. Ahogy boszorkányok, úgy a Soros-terv sem létezik – fogalmazott, jelezve, hogy ezt a kérdést szeretné a kampány kezdetéig lezárni.

Rögzítette azt is, Németh Szilárd (Fidesz) nem dönthet arról, ki jelent nemzetbiztonsági kockázatot. Molnár Zsolt azt mondta, amíg ő vezeti a bizottság ülését, Szél Bernadett ott lesz a teremben. Hangsúlyozta azt is, az MSZP nem támogatja a kötelező befogadási kvótát, és nem akarja a határkerítést lebontani.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.