Fekete nejlont tekertek a szovjet hősi emlékműre

  • narancs.hu
  • 2023. június 25.

Belpol

A csákberényi obeliszkre hivatalos kárpátaljai, magyar '56-os és uniós zászlót is ragasztott egy helyi aktivista csoport.

Előbb le akarta rombolni, aztán inkább fekete nejlonba tekerte a Csákberényben június 19-én felavatott szovjet emlékművet a helyi Keresztény Zoltán aktivista csoportja – vette észre a Gulyáságyú Média.

Az aktivista a Facebookon azt írja, az, hogy az emlékművet Oroszország nemrég felújíttatta és átadta, ami szerinte az Ukrajna elleni háború közepette tudatos provokáció Magyarország ellen. Úgy gondolja, a magyar miniszterelnök Putyin oldalára állt, és ezzel régen nem látott morális válságba taszította Magyarországot. 

„Ezért, egy magyar 56-os lyukas zászlóval, egy hivatalos kárpátaljai zászlóval és egy uniós zászlóval emlékeztem a putyini agresszió ártatlan áldozataira, egyben reménykedve egy új Magyarországban” 

– írja Keresztény Zoltán.

A poszthoz egy videoüzenet is tartozik, amelynek végén azt mondja a narrátor, „éljen a szabad Ukrajna, éljenek a kárpátaljai magyar testvéreink és éljen az Európai Unió”.

Az emlékmű felújításához, mint a 444.hu cikkéből kiderült, a helyi önkormányzatnak nincs köze, azt az orosz nagykövetség szervezte. Az obeliszk egy katonai sír fölött van. 13 orosz harckocsizót temettek oda, ők a második világháborúban, 1945. március 16-án haltak meg.

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódás és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Mit jelent számunkra az új uniós médiatörvény?

  • Polyák Gábor
Március 13-án az Európai Parlament is rábólintott, és így uniós jogszabállyá lett az európai mé­dia­szabadságról szóló törvény. A rendelet végleges szövegét hamarosan ki is hirdetik az európai közlönyben. Mit jelent ez az új szabályozás a magyarországi sajtóviszonyokra, és mit az európaiakra nézve?