Fontos emberek kerültek be a Libri új vezetésébe

  • narancs.hu
  • 2023. július 26.

Belpol

Az Index vezérigazgatója, a Blokád forgatókönyvének írója, a Magyar Krónika főszerkesztője és egy agrárszakember is.

Új igazgatóságot és új felügyelőbizottságot választott a közgyűlés a Libri vállalatcsoportnál, amely júniusban a jelentős közvagyonnal megerősített Mathias Corvinus Collegium többségi tulajdonába került.

A Libri közleménye szerint a a szakmai irányítást továbbra is „a könyvpiacon évtizedes tapasztalatokkal rendelkező menedzsment végzi”, és az új igazgatóságnak a korábbi többségi tulajdonos, Balogh Ákos is a tagja lesz.

Az igazgatóság új elnöke Szalai Zoltán, az MCC főigazgatója, aki már a többségi tulajdon megszerzése előtt is tagja volt ennek a testületnek. Bekerült Starcz Ákos, az Index.hu Zrt. vezérigazgatója, Köbli Norbert Balázs Béla-díjas forgatókönyvíró, érdemes művész – a Blokád című film forgatókönyvét is ő írta –, valamint Illés Géza Márton jogász, irodavezető ügyvéd. 

A felügyelőbizottság új tagjai: Kerezsi Miklós elnök, agrármérnök – akiről a Telex megemlíti, hogy kuratóriumi tag a mezőhegyesi ménesbirtokot működtető alapítványban is. Bekerült a bizottságba Bauer Bence László, az MCC egy intézetének vezetője és Muray Gábor Zoltán, a Magyar Krónika főszerkesztője. 

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.