Hadházy: Egy volt gazdasági főnyomozót is őrizetbe vettek a rendőrök

  • narancs.hu
  • 2023. május 4.

Belpol

Hivatalos személy elleni erőszak miatt tartották bent, végül kiengedték. 

Csőgör Péter volt rendőrtisztet, gazdasági főnyomozót is őrizetbe vették a rendőrök a szerda esti tüntetés után, amiről Hadházy Ákos számolt be a Facebookon. A képviselő szerint hivatalos személy elleni erőszak miatt tartották bent. Hadházy telefonon beszélt vele, aki elmondta neki, hogy átvitték egy kórházba, majd amikor visszaszállították, közölték vele, hogy fogdába viszik. 

Nem sokkal később arról posztolt a képviselő, hogy kiengedték az őrizetből, nem rendelték el az előzetes letartóztatást és meg sem gyanúsították. 

„A volt gazdasági nyomozót tehát még Polt Péter ügyészsége szerint is törvénytelenül állította elő, majd vette őrizetbe a főpedagógus Pintér Sándor brutális rendőrsége – és persze teljesen feleslegesen nyomták többször arcon a gyermekvédelmi könnygázzal a hatalom szadista rendőrei” – írta. 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk