Helyreigazítás

  • narancs.hu
  • 2018. február 15.

Belpol

Helyreigazítás.

A 2015. október 5-én megjelent „Schilling Árpád: Ezt a kultúrát kéne tiszteletben tartani?” című cikkünkben azzal, hogy azt állítottuk, hogy Balog Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának első emberre úgy tartja, hogy létezik szeretetteli szegregáció, amely elősegíti a roma diákok integrációját, azt a hamis látszatot keltettük, mintha Balog Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumát  vezető miniszter azt állította vagy nyilatkozta volna, hogy létezik szeretetteli szegregáció, illetve, hogy a szegregáció elősegíti a roma diákok integrációját. Ezzel szemben a valóság az, hogy a miniszter ilyen tartalmú nyilatkozatot nem tett.

Figyelmébe ajánljuk

Emlékfénybetörés

Reisz Gábor Van valami furcsa és megmagyarázhatatlan című filmjének nyitójelenetében a főszereplő azon gondolkodik, vajon feltűnne-e bárkinek is, ha egyszer csak összeesne és meghalna. Budapest különböző helyszíneire vizionálja a szituációt: kiterül a Nemzeti Múzeum lépcsőjén, a Blahán, a villamoson, egy zebra közepén, az emberek pedig mennek tovább, mintha mi sem történt volna.

Bácsirománc

Mintha csak időgépben röppennénk vissza a 80-as, 90-es évekbe. Semleges, visszatérő díszletek, élesen bevilágított terek, minden epizód végén fontos leckéket tanuló, mégis ismerősen stagnáló figurák és élőben kacagó közönség.

Nők, tájban

Januško Klaudia (1998) csak tavaly végzett a Képzőművészeti Egyetem festőművész mesterszakán, mégis izmos bibliográfiával, számos egyéni kiállítással és külföldi ösztöndíjjal büszkélkedhet – köztük az éppen csak „csírázó” életmű és a mostani egyéni kiállítás szempontjából a legjelentősebbel, a 2024-es izlandival, ahol az „ökofeminizmus szempontjából vizsgálta a lokális éghajlatváltozás hatásának és az izlandi nők társadalmi helyzetének metszéspontjait”.