Hol landolt a legtöbb alkalmatlan fideszes?

Belpol

Sorra vettük az intézményeket, amelyeket lerohasztott a Fidesz inkompetens emberekkel. Vajon melyik nyert?

Szavazásra kellene bocsátani, melyik intézményt rohasztotta le leginkább a Fidesz-kormány azzal, hogy nem odavaló figurákat ültettet vezető pozíciókba. Aztán rájöttem, hogy az első három hely olyan biztos, mint a halál, egyszerűen nincs értelme szavazni. Így azt kell mondanom, íme a mestermű, még egy-két Fidesz-győzelem kell, és minden intézmény hasonló összetételű lesz. Azért csokorba gyűjtöttem a legjobb próbálkozásokat.

Talárosok

A győztes gány egyértelműen az Alkotmánybíróság, ehhez nem is férhet kétség. Persze részben azért, mert a léc eleve nagyon magasan volt, Sólyom Lászlónál azért elég könnyű rosszabb alkotmányjogászt találni. De az új stáb még ahhoz képest is iszonyat gáz lesz, mint amit a legutóbbi időkig összehozott a kormány javaslatára az Országgyűlés.

Polt Péter lesz ugyanis az Alkotmánybíróság elnöke – persze a formaságok, mint a választás, még hátra van. Az az ember, aki hűen elsikált minden kellemetlen ügyet, így nem lett következménye egyetlen nagy volumenű lopásnak, hűtlen kezelésnek, semminek sem. Az ügyeket lajstromba venni is nehéz: Elios-ügy, Öveges-program, határkerítés csilliárdokért, és ne legyenek illúzióink, a Schadl-sztori sem azzal zárul majd, hogy bármiféle fontosembert lesitteljenek. Az olyan ügyek pedig, mint a Budapest-Belgrád-vasútvonal, aminél brutálisabb pénzszivattyút tényleg nehéz elképzelni, nem fognak eljutni a bírósági szakig sem. És ez még csak Polt szakmai pályafutása, hol van még a szakmai alkalmasság.

Eddig kevés volt a szinte tökéletes takarítói és kiszolgálói munka ahhoz, hogy valaki az Alkotmánybíróság tagja – nem is elnöke – legyen, kellett hozzá úgynevezett szakirányú tapasztalat. Amit az ember az ügyészségen nem szerezhet meg. Az alkotmánybírákról szóló szabályozást ezek szerint némiképp át kell írni. Vagyis nem annyira némiképp, hiszen a testület tagja lesz Hende Csaba is, aki azzal vétette észre magát annak idején, hogy honvédelmi miniszterként nem vette le a kupakot a távcsőről pózolás közben – utódja ilyen hibákat nem követ el, hiszen nincs is a kezében semmi, ami szükséges volna a honvédelemhez. Hende sem ásta bele magát túlságosan az alkotmányossági izékbe, bár minek is, úgyis évente írják át a gránitszilárdságút, hát ki győzi ezt folyamatosan követni. Amikor Hende épp nem megélhetési politikus volt, akkor ügyvédként dolgozott, annyit tehát fel tud mutatni, hogy látott már keresetlevelet.

Monetáris

Nagyon nehéz a nyomába érni ennek a züllesztésnek, de a Monetáris Tanácsnak (MT) azért majdnem sikerült. A Magyar Nemzeti Bank döntéshozó testületében hajdan akadémikusok, vezető közgazdászok, egykori bankvezérek ültek. Azt mondják, aki korábban kívülálló volt, azt is azonnal beszippantotta a jegybank éthosza, és akkor már mindegy volt, ki honnan jött. Lényegében ma is mindegy, az a kérdés csupán, hogy kit mi szippant be.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Felfokozott légkörben és ellenséges hangulatban várja az időközi választást Nyírcsászári

A feloszlott képviselő-testület két vezéregyénisége, a tavaly szűk többséggel nyerő fideszes Szkibáné Teliska Éva, valamint az ellenzék vezetője, Orosz József csap össze a polgármesteri címért a nyírségi községben július 6-án. A település képviselőket is választ, és az sem elképzelhetetlen, hogy Szkibáné már nem fideszes támogatással indul.