Januártól korlátozzák a Budai Várnegyed térhasználatát, akár a tüntetéseket is megtilthatják

  • narancs.hu
  • 2018. december 29.

Belpol

Épp mikor Orbán Viktor hivatala a Várba költözik, szigorítják a közterület-használatot.

2019. január elsejétől a Budai Palotanegyedben rendeltetésszerű és turisztikai célú térhasználatot engedélyeznek csak továbbra is korlátozatlanul – írja a napi.hu a Magyar Közlönyben megjelent kormányrendeletre hivatkozva. Egyéb esetben csak a Várgondnokság Közhasznú Nonprofit Kft. engedélyével és a meghatározott használati díj megfizetése után lehet a közterületet használni.

Természetesen nemzeti ünnepekhez kapcsolódó hivatalos állami, valamint kiemelt fontosságú rendezvényeket, továbbá állami protokolláris rendezvényeket ezután is lehet a Budai Palotanegyedben tartani. Még csak ezután lehet majd igazán.
Minden más közterületi használatra azonban szerződést kell kötni a vagyonkezelővel, aki a használatba adást megtagadhatja.

Például, ha úgy látják, a kezdeményező által megjelölt használati mód, tevékenység sérti a Budai Palotanegyed mint nemzeti emlékhely méltóságát.

A szabályozásból a napi.hu szerint is az következik, hogy például tüntetések megtartását simán el lehet majd utasítani.

Figyelmébe ajánljuk

Ne hozhasson döntést a választás után a leköszönő parlament - ezt akarta az ellenzéki képviselő, de leszavazták

Az Alaptörvény módosításáról szóló indítványt nyújtott be nemrég az Országgyűlés Törvényalkotási Bizottsága ülésén az MSZP. Az előterjesztés leglényegesebb eleme: a választás után az új parlament alakuló üléséig a leköszönő Országgyűlés ne hozhasson bizonyos döntéseket – noha módja volna bármilyet, amilyet addig is –, például ne változtathassa meg az alkotmányt. A javaslat értelmi szerzőjével, Vajda Zoltánnal, a szocialista frakció tagjával, a költségvetési bizottság elnökével beszélgettünk.

Magyar rulett

Szociológusok és politológusok rendszeresen elmondják, hogy a magyarok és különösen a Fidesz-szavazók számára az egyik legfontosabb érték a biztonság. Azt is mindig hozzáteszik, hogy Orbán Viktor különlegesen jól érti a „magyar néplelket”, így eredményesen tud játszani az egzisztenciális fenyegetettség és a biztonság utáni vágy érzékeny húrjain.