Vizsgálóbizottság felállítását javasolja a jövő heti közgyűlésen Karácsony Gergely főpolgármester annak tisztázására, hogyan fordulhatott elő, hogy a bicskei gyermekotthon igazgatója a rá vonatkozó bejelentés után még tovább dolgozhatott, és kitüntetést is kapott a munkájáért.
A főpolgármester a Facebookon közzé tett videóban arról beszél, hogy elkészült a Fővárosi Önkormányzat belső vizsgálati jelentése az esetről, ezt nyilvánosságra hozza az önkormányzat. Karácsony Gergely azt mondta, a dokumentumban megdöbbentő és megrendítő tények vannak, bocsánatot kért azoktól az áldozatoktól, akiket a bíróság által azóta elítélt otthonigazgató bántott.
A videóüzenet a politikai felelősségről is szól, mivel 2011-ben a még a főváros által működtetett otthon két dolgozója részletesen, dokumentálva bejelentést tett az igazgató viselt dolgairól. Ezzel az akkori, fideszes városvezetés szembesült, és – a főpolgármester megfogalmazása szerint – bár hivatalszerűen járt el, de helytelenül, az emberség, a felelősség és a gondoskodás szempontjait figyelmen kívül hagyva intézte az ügyet. Karácsony arra jutott, a bejelentésről és a dokumentumokról tudott az egyik főpolgármester-helyettes és a főpolgármester közeli munkatársa, de nem szóltak, a közgyűlésnek sem. Így fordulhatott elő, hogy az otthon igazgatóját a másik főpolgármester-helyettes felterjesztette kitüntetésre, a harmadik főpolgármester-helyettes pedig átadta neki. Ennek azért is van jelentősége, mert az az elismerés később, a bíróságon enyhítő körülménynek számított. A legsúlyosabb következmény mégis az volt, hogy egy pedofil bűnöző még öt évig bánthatott gyerekeket.
Karácsony szerint a 2019 óta hivatalban lévő vezetés, vagyis ők is hamarabb elővehették volna ezeket az iratokat, hiszen 2011 óta megvannak, de most mindenképp tisztázni kell az előző városvezetés politikai felelősségét, ezért javasolja a bizottság fölállítását. Szóba hozta még, hogy ezzel az üggyel mindenkinek, az egész közéletnek van dolga, a legtöbb azonban a kormánynak, amely százmilliárdokkal többet költ propagandára, mint szociális célokra és gyermekvédelemre. A plakátok helyett pedig lenne helye a pénznek máshol, hiszen például Budapesten a hajléktalanok közel negyede, a 30 év alatti hajléktalanok majdnem fele korábban állami gondozott volt.