Mint arról lapunk is beszámolt, a héten is folytatódik a pedagógusok múlt héten megkezdett polgári engedetlenségi akciója. Hétfőn 8 iskola több mint száz pedagógusa nem vette fel a munkát. Kedden pedig már 14 iskola közel háromszáz tanára tiltakozott munkamegtagadással. Mint ismert, a kormány sztrájkot ellehetetlenítő rendelete ellen állnak ki a tanárok. A rendelet előírja, hogy pedagógusoknak a sztrájk alatt is meg kell tartaniuk az óráik jelentős részét, és minden osztályban külön gyermekfelügyeletet kell biztosítani. A pedagógusok úgy értékelik, hogy ezzel elvették tőlük a valódi, látható sztrájk lehetőségét.
A 444.hu információi szerint a keddi akcióban az alábbi intézmények vettek részt:
- A Móricz Zsigmond Gimnáziumban (Budapest) 21 tanár csatlakozott az akcióhoz.
- A Kosztolányi Dezső Gimnáziumban (Budapest) 20 tanár vett részt a polgári engedetlenségi akcióban. Mottóként József Attilától idézték a Két hexameter című verset: „Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis! / Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis.”
- Ady Endre Gimnáziumban (Budapest) 31 tanár tiltakozott ma a tanárok sztrájkolását megakadályozó kormányrendelet ellen. Kimelték, a tanítványaik érdekeit szem előtt tartva cselekszenek.
- A Bakáts Téri Ének-Zenei Általános Iskolában (Budapest) a tantestület több mint fele jelezte hétfőn, hogy nem veszi fel a munkát. A polgári engedetlenségi mozgalomban résztvevőkről készült fotón 21 fő áll. A szülők biztosítva szolidaritásukról a tanárokat, ma ha tehették, nem vitték a gyerekeiket iskolába. „Mi, a Bakáts Téri Ének-zenei Általános Iskola tanulóinak szülei, ezúton fejezzük ki szolidaritásunkat és támogatásunkat minden magyarországi pedagógus iránt, akik kiállnak magukért és a gyerekeink jövőjéért, külön kiemelve a mi iskolánk pedagógusait, akik nem félnek tenni!” – áll a szülők nyilatkozatában.
- A Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakgimnázium (Budapest) 23 tanára csatlakozott az akcióhoz. „Megmozdulásunkkal kiállunk az oktatás jövőjéért, a felnövekvő generációkért és a pedagóguspálya széles körű társadalmi megbecsültségéért” – írták.
- A Bethlen Gábor Általános Iskola És Gimnázium (Budapest) tantestületéből 30 pedagógus vett részt a megmozdulásban.
- A Bányai Júlia Gimnáziumban (Kecskemét) 23 tanár élt ma a polgári engedetlenség eszközével.
- A Hermann Ottó Gimnáziumban (Miskolc) 35 fő nem vette ma fel a munkát tiltakozásul.
- A Pólya György Általános Iskola (Tatabánya) 35 pedagógusa állt ki közösen a sztrájkjogért.
- Az Andrássy Gyula Általános Iskola (Vecsés) 24 tanára vett részt az akcióban.
- A Madách Imre Gimnáziumban (Vác) 28 tanár döntött a polgári engedetlenség mellett.
- A Leőwey Klára Gimnáziumban (Pécs) 2 tanár biztosan nem vette fel ma a munkát.
- A Beethoven Általános Iskolában (Martonvásár) 10 pedagógus vett részt a figyelemfelkeltő akcióban.
- A Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Keszthelyi Vendéglátó Technikum, Szakképző Iskola És Kollégium 1 oktatója csatlakozott a megmozduláshoz.
(444.hu, lead-kép: a tiltakozásban résztvevő miskolci Herman Ottó Gimnázium tanárai és támogatóik)
Kedves Olvasónk!
Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!
A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.
Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.
Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!