Kíváncsi a Momentum, hány óvóhely épült eddig

  • narancs.hu
  • 2024. október 16.

Belpol

Tekintettel a háborús veszélyhelyzetre.

Milyen védelmi intézkedéseket foganatosított a Kormány a fennálló háborús veszélyhelyzetre tekintettel? címmel írásbeli választ igénylő kérdést nyújtott be Orbán Viktor miniszterelnökhöz Gelencsér Ferenc, a Momentum országgyűlési képviselője. 

Az ellenzéki politikus emlékeztet, hogy a kormány 2022. május 25-étől az ukrajnai háború és a humanitárius katasztrófa miatt, a következmények elhárítása érdekében háborús veszélyhelyzetet hirdetett ki Magyarország egész területére.  Gelencsér Ferenc azt szeretné megtudni többek közt, azóta hány óvóhely épült Magyarországon, mennyi Budapesten, és „milyen védelmi intézkedéseket foganatosított a Kormány annak érdekében, hogy háború esetén a legadekvátabb célpont, Budapest és annak 1,5 millió lakosa a legkisebb veszteséggel tudjon átvészelni egy bombázást”.

A Momentum képviselője a közösségi oldalon azt írta, kíváncsi arra is, hogy háborús veszélyhelyzet idején hogyan nyaralhatnak a kormány tagjai külföldön, ha egyszer fontos, hogy bármikor össze tudjanak ülni, telefont pedig nem lehet használni a magyar kormányüléseken.

 

„Meglepne, ha kapnánk érdemi válaszokat, pedig a magyaroknak joguk van tudni az igazságot. Máskülönben kijelenthető, hogy ez az egész veszélyhelyzet csak felesleges félelemkeltésről szól, semmi másról” – írta a Momentum politikusa.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.

Amikor győznek a hippik

  • - turcsányi -

Blaze Foley-nak volt egy kabátja. Ha egészen pontosak akarunk lenni, ez az egy kabátja volt neki – ez sem túl jó bőrben. Az ujját például vastag ezüstszínű ragasztószalaggal kellett megerősíteni, jól körbetekerni, mindkettőt – hogy le ne essenek.

Hibamátrix

  • Dékei Krisztina

Szűcs művészete a klasszikus, realista festészeti hagyományokon alapul, de távol áll a „valóságtól”.

Ozmózisok

Nádas Péter e hosszú, több mint négyszáz oldalas memoárját Mészöly Miklós, Polcz Alaine és Esterházy Péter köré fűzi föl. Könyvének témája négyük viszonya, vonzásaik és választásaik, személyiségük szerkezetének összeillő és egymáshoz nem illeszkedő elemei. És a háttérben természetesen ott van a korszak, a lassú hetvenes–nyolcvanas évek a kádári provinciában.

Mozaikkockák

A hazai neoavantgárd egyik meghatározó alakjaként Erdély Miklós (1928–1986) a sok műfajban alkotó, polihisztor művészek közé tartozott.

Abúzus, család

  • Balogh Magdolna

Egyéni hangú, markáns képviselője Ivana Dobrakovová a szlovák kritika által expat-prózaként emlegetett prózai iránynak. Ezzel az angol „expatriate”, azaz tartósan vagy ideiglenesen külföldön élő szóból eredő kifejezéssel azokra a művekre utalnak, amelyek a rendszerváltozás adta lehetőségekkel élve külföldön szerencsét próbáló fiatalok problémáiról beszélnek.