Harrach Péter: "az intimitásnak, legyen az pozitív vagy negatív, nincs helye a nyilvánosság előtt"

  • narancs.hu
  • 2019. október 17.

Belpol

Kivéve akkor, ha az életstílus nem felel meg a hitelességnek.

A Fidesz kétnapos kihelyezett frakcióülést tartott Balatonalmádiban, ahol többek között értékelték az önkormányzati választások eredményeit. A második nap után Kocsis Máté és Harrach Péter tartottak sajtótájékoztatót, ahol Kocsis elmondta, hogy a frakcióülésen szó volt a Borkai-botrányról is, vitázni azonban nem vitáztak róla, mindenki egyetértett ugyanis abban, amit már Orbán is elmondott: "vannak dolgok, amik nem férnek bele, ennél többet nem tud mondani", írja az Index.

Kocsis hozzátette, szerinte Borkai egy kicsit későn lépett ki, de helyes volt a lépése, majd megjegyezte egy későbbi újságírói kérdésre: "Az egy udvarias megközelítés, hogy kilépett a Fideszből."

A politikus elmondta, a Fidesz tiszteletben tartja, hogy a győriek újraválasztották a polgármestert, a közgyűlés fideszes többségű lett, a közös munka ezentúl csak Borkain és a képviselőkön múlik majd.

Harrach erre és a kampány egészére reagálva azt mondta: "Egyrészt az intimitásnak, legyen az pozitív vagy negatív, nincs helye a nyilvánosság előtt. Másrészt viszont, az életstílus, ha nem felel meg a hitelességnek, akkor viszont van helye, és arról részben a jelöltállító szervezet, részben a választók elmondják a véleményüket."

Figyelmébe ajánljuk

Állami támogatás, pályázatírás, filozófia – Kicsoda a halloweeni tökfaragást megtiltó zebegényi polgármester?

Ferenczy Ernő még alpolgármesterként tevékenyen részt vett abban, hogy az előző polgármester illetményét ideiglenesen felfüggesszék. Közben saját vállalkozása tetemes állami támogatásokban részesült. Zebegény fura urát úgy ismerik, mint aki alapvetően nem rosszindulatú, de ha elveszíti a türelmét, akkor stílust vált. 

Fiúk a barakkból

Andy Parker sorozata sokáig megtéveszt a cukiságával, és csak lassan virrad a nézőre, hogy más üzenet rejlik itt. Az érzékeny és nagyon is meleg Cameron Cope (a valós koránál jóval hamvasabbnak és naivabbnak tetsző Miles Heizer) rejtélyes indíttatásból úgy dönt, hogy nehéz természetű édesanyját azzal tudná a legjobban kiborítani, ha csatlakozna a tengerészgyalogsághoz.

Szellemes

Ifj. Vidnyánszky Attila „saját” Hamletjének színpadra állításához tett vállalásaiból akár már egy is túl nagynak tűnhet. Nemcsak a darab címe változott meg: az „és a többi, néma csend” válik a rendezői elképzelés alfájává és ómegájává is.

Lehetnénk jobban is

Ismerjük a híres idézetet, amelyben Rousseau a polgári társadalom megteremtését az első emberhez köti, aki „bekerített egy földdarabot és azt találta mondani: ez az enyém, s oly együgyű emberekre akadt, akik ezt el is hitték neki”.